„Yra rimtų įrodymų, kad virusas pasklido iš tos pačios laboratorijos Uhane“, – televizijos ABC laidai „This Week“ sakė M. Pompeo.

JAV valstybės sekretoriaus žodžiais, daugelis ekspertų mano, kad SARS-CoV-2 kilmė yra dirbtinė, tuo pačiu pridurdamas, jog yra supažindintas su ataskaitomis mokslininkų, kurie, remdamiesi šio viruso DNR analize, tvirtina apie gamtinę šio viruso kilmę.

Tačiau jis nepanoro tiesiogiai atsakyti į klausimą, ar, jo nuomone, šis virusas buvo tyčia paskleistas, ar tai įvyko dėl kokio nors incidento šioje laboratorijoje.

„Mes darome viską, kad gautume atsakymus į visus šiuos klausimus. Bandome nusiųsti grupę (ekspertų) ten, Pasaulio sveikatos organizacija bando nusiųsti grupę (ekspertų) ten ir į kitas Kinijos laboratorijas. Tačiau Kinijos komunistų partija ir toliau blokuoja prieigą prie jų“ – pabrėžė M. Pompeo.

Anksčiau šį mėnesį skelbta, kad JAV ėmėsi plataus masto tyrimo, kad išsiaiškintų, iš kur šis koronavirusas atsirado, kodėl Kinijos valdžiai nepavyko greitai sustabdyti jo plitimo.

Pagal vieną šio tyrimo versijų, SARS-CoV-2 pasklido iš Uhano esančios slaptos laboratorijos.

Tuo tarpu JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, jog viruso Uhano „laboratorinės kilmės versija“ nėra vienintelė.

„Atsakymus turėsime gana greitai“, – pažadėjo JAV prezidentas.

Š. Korėjos šūviai – „atsitiktiniai“


JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo sakė, kad sekmadienį iš Šiaurės Korėjos į Pietų Korėją paleisti šūviai tikriausiai buvo atsitiktiniai.

„Keli šūviai iš Šiaurės, galvojame, buvo atsitiktiniai“, – sakė jis televizijos ABC laidai „This Week“.

„Pietų Korėja atsakė ugnimi. Nė vienoje šalyje gyvybių neprarasta“, – pridūrė jis.

Šiaurės Korėja sekmadienį paleido kelis šūvius Pietų Korėjos link, o jos kariai taip pat atsakė ugnimi, anksčiau pranešė kariuomenė Seule.

Retas tokio pobūdžio incidentas įvyko kitą dieną po to, kai Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida pranešė, kad lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) pirmą kartą per beveik tris savaites pasirodė viešumoje. Jo ilgas nesirodymas buvo išprovokavęs spėlionių apie jo sveikatą ir nuogąstavimų dėl izoliuotos valstybės stabilumo.

Į vieną Pietų Korėjos sargybos postą pusiasalį dalijančioje Demilitarizuotojoje zonoje (DMZ) pataikė keli šūviai, bet apie nukentėjusiuosius informacijos nėra, sakoma Piet