Patruliuoti susiruošęs sraigtasparnis pakilo nuo Kanados fregatos „Fredericton“ denio.

Jonijos jūroje, „Italijos kontrolės ir intervencijos zonoje rastos nuolaužos“, AFP teigė šaltinis. Jis patvirtino, kad tai Kanados sraigtasparnio nuolaužos.

„Graikija dalyvauti gelbėjimo operacijoje nusiuntė karinių jūrų pajėgų sraigtasparnį“, – tikino jis.

Kanados ministras Justinas Trudeau ir gynybos pareigūnai ketvirtadienį pranešė, kad vienas šalies karinių jūrų pajėgų narys žuvo, o dar penki dingo vienam karinio laivyno sraigtasparniui sudužus jūroje tarp Graikijos ir Italijos.

Ryšys su sraigtasparniu „Sikorsky CH-148 Cyclone“ nutrūko orlaiviui grįžtant į Jonijos jūroje plaukiojančią Kanados fregatą „HMCS Fredericton“, sakė gynybos pajėgų štabo vadas generolas Jonas Vance'as.

Gynybos ministras Harjitas Sajjanas pridūrė, kad avarijos priežastis kol kas nežinoma, bet orlaivio juodosios dėžės buvo surastos.

Trečiadienį, kai sraigtasparnis staiga dingo, juo skrido šeši žmonės, sakė šaltinis.

Valstybinė Graikijos televizija pranešė, kad prie nuolaužų tarptautiniuose vandenyse netoli Graikijai priklausančios Kefalonijos salos rastas ir kūnas. Tačiau šaltinis Graikijos kariuomenėje kol kas nepatvirtino, ar tai tiesa.

Kanados ginkluotosios pajėgos kiek anksčiau paskelbė pranešimą, kad praradus ryšį su sraigtasparniu buvo pradėta paieška.

„Kai praradome kontaktą su sraigtasparniu, jis dalyvavo Aljanso pratybose prie Graikijos krantų“, – informavo Kanados ginkluotosios pajėgos.

Bendra paieškos operacija

Pirminiuose pranešimuose buvo skelbiama, kad sraigtasparnis dingo, kai skrido virš tarptautinių vandenų, maždaug už 50 jūrmylių (93 km) nuo Kefalonijos.

Patruliavimo misijoje, kuri trečiadienį iš Graikijos vandenų persikėlė į Italijos vandenis, taip pat dalyvavo italų, graikų ir turkų fregatos. Graikų fregata liko Graikijos vandenyse.

Graikijos laivynas ir oro pajėgos pasiruošę padėti vykdyti gelbėjimo operaciją, jeigu bus sulaukta atitinkamo prašymo, anksčiau naujienų agentūrai AFP sakė šaltinis.

Vyriausiojo Sąjungininkų pajėgų Europoje štabo (SHAPE), atsakingo už visų NATO operacijų planavimą ir vykdymą, atstovė Juanita Chang nurodė: „Patvirtinu, kad įvyko incidentas su sraigtasparniu iš NATO laivo.“

„Šiuo metu vykdoma paieškos ir gelbėjimo operacija, informuojamos šalys“, – pridūrė ji.