„Šiandien didžiuodamasi reiškiu palaikymą Joe Bideno kandidatūrai į prezidento postą, nes jis bus ypatingas prezidentas“, – sakė N. Pelosi pirmadienį išplatintame vaizdo kreipimesi.

N. Pelosi yra paskutinė iš Demokratų partijos lyderių, oficialiai palaikiusi J. Bideno siekį mesti iššūkį respublikonui Donaldui Trumpui kovoje dėl Baltųjų rūmų.

J. Bidenas, dirbęs viceprezidentu Baracko Obamos administracijoje, užtikrintai pirmavo per Demokratų partijos kandidato pirminių rinkimų kampaniją, kai kilusi infekcijos COVID-19 epidemija privertė uždaryti didžiąją dalį šalies.

Pagrindiniai jo varžovai, įskaitant Vermonto senatorių Bernie Sandersą, jau iškrito iš varžybų ir išreiškė paramą J. Bidenui. Jį palaiko ir B. Obama.

Savo pareiškime N. Pelosi gyrė buvusį Delavero senatorių už jo „empatiją, taktiškumą ir drąsą“ ir vadino jį vadovu, nuolankiai siekiančiu mokslo žinių ir patikimai jomis besinaudojančiu“.

„Mums susiduriant su koronavirusu, Joe Bidenas yra proto ir atsparumo balsas, (žinantis) aiškų kelią, kaip mus išvesti iš šios krizės“, – kalbėjo ji.