Ugnies gaisrininkams nepavyksta užgesinti jau daugiau nei dvi savaites. Dėl šios priežasties būta ir nemažai nerimo: Ukrainos pareigūnai svarstė, ar radioaktyvūs pelenai nepasieks už 100 km nuo Černobylio zonos esančio Kijevo.

1986 metais Černobylio atominėje elektrinėje įvykusi avarija laikoma didžiausia istorijoje branduoline avarija.

Pirmadienį gaisrininkai mėgino užgesinti smilkstančią miško paklotę šešiose Černobylio zonos teritorijose, teigiama už šios zonos priežiūrą atsakingos valstybinės agentūros pranešime.

Valstybės ekstremaliųjų situacijų tarnyba, kuriai pavesta pasirūpinti gaisro užgesinimu ir užtikrinti, kad šiuo sausuoju metu laikotarpiu panaši nelaimė daugiau nepasikartotų, pirmadienį užtikrino, jog radiacijos lygis Kijeve atitinka visas normas.

„Radiacijos lygis Kijeve ir Kijevo regione yra normalus ir neperžengia leistinų ribų“, – skelbiama ekstremaliųjų situacijų tarnybos pranešime.

Kiek anksčiau šį mėnesį, vos įsiplieskus gaisrui, aukšto rango pareigūnas, aplinkosaugos ekspertas Jegoras Firsovas tvirtino, kad Černobylio buvo užfiksuotas 16 kartų didesnis nei įprasta radiacijos lygis.