Šios karalystės prieštaringai vertinami gyvūnų parkai per koronaviruso pandemiją sunkiai išmaitina vienus stambiausių sausumos žinduolių.

Tailando šiaurėje esantis Čiang Majus, traukiantis turistus vietos virtuve, kultūros objektais ir nesuskaičiuojama daugybe gyvūnų parkų, siūlančių lankytojams patirti neišdildomų įspūdžių, kilus koronaviruso protrūkiui susidūrė su drastišku turistų srauto sumažėjimu.

Dešimtims dramblių stovyklų, kurias dėl žiauraus elgesio su gyvūnais ir jų išnaudojimo aršiai kritikuoja gyvūnų teisių gynėjai, vyriausybė nurodė užsidaryti, siekiant pažaboti užkrato plitimą.

Pandemijai paralyžiavus turizmo sektorių, aktyvistai nerimauja, kad drambliai badaus, nes jų šeimininkai nebeturi pinigų juos išmaitinti, arba bus parduoti nelegaliems miškų kirtėjams Tailando ir Mianmaro pasienyje.

Trečiadienį dramblys iš vienos stovyklos, ieškodamas ėdesio seklioje upėje, mirtinai sutrypė sutiktą vietos gyventoją, sakė policijos kapitonas Suchartas Thippayawongas.

„Dėl [koronaviruso infekcijos] COVID-19 nėra turistų, todėl dramblys buvo laikomas prie upės, į kurią įbrido ieškodamas ėdesio“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.

„Dramblys mirtinai sutrypė 69 metų kaimo gyventoją, laisčiusį savo daržoves“, – pridūrė jis.

Stovyklos savininkui kaltinimai kol kas nepareikšti. Anot S. Thippayawongo, policija vis dar renka įrodymus.

Tailando ekonomikai itin svarbiame turizmo sektoriuje naudojami apie 2 tūkst. dramblių. Aktyvistai sako, kad šie gyvūnai laikomi baisiomis sąlygomis, yra kankinami ir žalojami, kad išmoktų atlikti įvairius triukus.