E. Macronas paprašė ES šalių parodyti daugiau solidarumo. Šiaurines ES valstybes jis ragino susivienyti ir remti Ispaniją bei Italiją, kur nuo COVID-19 mirė daugiau nei 40 tūkst. žmonių.

„Susidūrėme su tiesos akimirka. Šiuo laikotarpiu išaiškės, ar ES yra politinis, ar tik prekybinis projektas. Manau, kad tai politinis projektas... Norint, kad ES išliktų, reikia finansinės paramos ir solidarumo“, – sakė E. Macronas.

Jis pritaria ES planui kurti skubios pagalbos investicinį fondą, kurio dydis siektų šimtus milijardų eurų. E. Macronas taip pat paragino nedelsiant skelbti moratoriumą skoloms pagal dvišales ir daugiašales sutartis, tokiu būdu ketinama padėti Afrikos valstybėms.

E. Macronas taip pat tvirtino: jei turtingesnės šalys, tokios kaip Vokietija ir Nyderlandai, nesutiks su pagalbos Pietų Europos šalims priemonėmis, bendrai ES valiutai ir apskritai visam blokui iškils didelė grėsmė.

Šiuos komentarus E. Macronas išsakė turtingesnėms ES valstybėms nesutikus, kad jų mokesčių mokėtojų pinigais būtų padengiamos mažiau pasiturinčių valstybių narių skolos.

Prancūzijos prezidentas perspėjo, kad valstybėms atsisakius demokratinių laisvių, Vakarų demokratijai gali iškilti didelis pavojus. „Negalima apleisti to, kas užkoduota mūsų DNR, net ir sveikatos krizės akivaizdoje“, – teigė jis.