Daugiausia koronavirusu užsikrėtusių žmonių į Kiniją atvyko būtent iš Rusijos, tokių atvejų šalyje užregistruota iš viso 409. Kinijos piliečiai turėtų laikytis nurodymų ir negrįžti namo, teigiama valstybiniame dienraštyje „Global Times“.

„Rusija yra dar vienas nesugebėjimo kontroliuoti įvežtinius atvejus pavyzdys, jis turėtų veikti tarsi perspėjimas kitiems, – teigiama Komunistų partijos laikraštyje. – Kinija stebėjo, kaip Rusija tapo smarkiai paveikta šalimi. Tai Kinijai neša svarbią žinutę: šalis privalo riboti įvežtinių atvejų skaičių ir tokiu būdu išvengti antrosios viruso bangos.“

Pirmadienį žemyninėje Kinijos dalyje patvirtinti 89 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai. 79 iš jų užfiksuoti pasienyje esančioje Šiaurės rytų Heilongdziango provincijoje. Visi šie žmonės – iš Rusijos sugrįžę Kinijos piliečiai, antradienį pranešė žiniasklaidos priemonės.

Antradienį Heilongdziango provincijos valdžia paskelbė, kad pradėjo veikti karštoji linija, kuria piliečiai gali pranešti apie nelegalius migrantus, patekusius į provincijos teritoriją. Pareigūnai piliečiams žada atsilyginti už suteiktą informaciją. Remiantis pranešimo duomenimis, apie neteisėtai sieną kirtusius asmenis informavusiems žmonėms bus skiriama 3 tūkst. juanių premija. Tiems, kurie migrantus sulaikys patys ir perduos juos į valdžios pareigūnų rankas, žadama 5 tūkst. juanių premija.

Antradienį skelbtais duomenimis, Kinijoje užfiksuoti 82 249 užsikrėtimo koronavirusu atvejai ir 3 341 mirtis nuo COVID-19. Per pastarąsias 24 val. Kinijoje neužfiksuota nė vienos mirties.

Mongolijos sveikatos ministerija antradienį taip pat patvirtino 13 įvežtinių koronaviruso atvejų – visi jie iš Kinijos.

Kinijai siekiant užkirsti kelią antrajai COVID-19 bangai, netrukus bus atliekami klinikiniai dviejų eksperimentinių vakcinų tyrimai su žmonėmis, antradienį pranešė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.

Eksperimentinių vakcinų bandymus atlieka Pekine įsikūręs „Sinovac Biotech“ padalinys ir Uhano biologinių produktų institutas – valstybinės Kinijos farmacijos grupės antrinė įmonė.

Kinijai bandant užkirsti kelią antrajai COVID-19 infekcijų bangai, pirmadienį šalyje užfiksuotas didžiausias naujų koronaviruso atvejų skaičius per pastarąsias 6 savaites.

Kinijoje pranešta apie 108 naujus infekcijos atvejus, iš kurių net 98 yra susiję su iš užsienio sugrįžusiais keliautojais. Tokius skaičius pirmadienį pateikė Nacionalinė sveikatos komisija.

Tai yra didžiausias patvirtintų naujų susirgimų skaičius nuo kovo 6 dienos, kai užfiksuoti 143 nauji atvejai.

Pekinas kovo 28 d. uždraudė užsieniečiams atvykti į Kiniją. Tačiau valstybinė žiniasklaida praneša apie keliautojus, kurie sieną kerta iš Rusijos pusės, ir atvykę platina koronavirusą Kinijos pasienio mieste Suifenhė, esančiame šiaurės rytų Heilongdziango provincijoje.

Šiame mieste iki šeštadienio buvo patvirtinti maždaug 300 naujų koronaviruso atvejų. Iš užsikrėtusių žmonių net šimtui jokie infekcijos simptomai nepasireiškė.