Interviu su senatoriumi paskelbtas vėlų pirmadienį.

„Nuo ko visa tai prasidėjo? Ar ligą perdavė gyvūnas žmogui? Ar ji atsirado Kinijos laboratorijoje? Galbūt už viso to stovėjo patys geriausi ketinimai sukurti įvairių vaistų, įvairių koronaviruso gydymo metodų“, – kalbėjo jis.

Be to, įstatymų leidėjai planuoja ištirti, kaip Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) reakcija paveikė COVID-19 plitimą pasaulyje.

Pasak R. Johnsono, jei informacija apie koronavirusą būtų buvusi paskelbta laiku, būtų pavykę sukurti „tikslų laboratorinį testą anksčiau, nei mes tai padarėme“.

Senatorius sakė, kad tyrimui dėl Kinijos ir PSO vadovaus komiteto narys Rickas Scottas.

Atskirame interviu „Politico“ R. Scottas pareiškė: „Negalime pasitikėti komunistine Kinija; sužinojome, kad negalime pasitikėti PSO, nes jie mums meluoja.“

„Jei mums tai svarbu, sukurkime naują organizaciją, nes šita aiškiai nesuveikė“, – pridūrė jis.

Be kita ko, senatoriai aiškinsis, kodėl JAV nacionalinės medicinos priemonių ir įrangos atsargos nebuvo „geriau paruoštos“.

Kiek anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad šią savaitę apsispręs dėl tolesnio PSO finansavimo.

D. Trumpas tvirtino, kad PSO priėmė nesėkmingų sprendimų dėl koronaviruso situacijos, todėl jis svarsto, kokį finansavimą JAV turėtų skirti šiai organizacijai ateityje. Baltųjų rūmų šeimininkas pabrėžė, kad dabar jo šalis skiria PSO daugiausiai lėšų iš visų valstybių.

Tuo metu demokratai nesutinka su D. Trumpo ir respublikonų reiškiama kritika PSO. Demokratų nuomone, atsakomybė dėl COVID-19 situacijos Jungtinėse Valstijose tenka prezidentui.

JAV ir toliau pirmauja pasaulyje pagal užregistruotų užsikrėtimo ir mirties atvejų skaičių. Šalyje užfiksuota 682 619 užsikrėtimo ir 23 529 mirties atvejai.