Iš 217 kruizinio laivo „Greg Mortimer“ keleivių koronavirusas buvo patvirtintas 128, todėl laivui ilgą laiką neleista švartuotis jokiame uoste.

Tačiau Urugvajaus ir Australijos vyriausybės galiausiai susitarė, kad 110 laivo keleivių atgal į Melburną parskris užsakytu „Airbus“ A350 lėktuvu, kuriame yra specialios medicininės įrangos.

Kai laivui pagaliau buvo leista prisišvartuoti, Australijos ir Naujosios Zelandijos piliečiai iš Montevidėjo uosto į oro uostą keliavo specialiu „sanitariniu koridoriumi“.

„Viskas vyksta taip, kaip ir planavome“, – laukdamas „Greg Mortimer“ keleivių atvykstant į oro uostą, žurnalistams sakė Urugvajaus gynybos ministras Javieras Garcia.

Australijos užsienio reikalų ministrė Marise Payne tviterio paskyroje dėkojo Urugvajaus užsienio reikalų ministrui Ernestui Talviui dėl „jo nuoširdžios pagalbos rūpinantis, kad Australijos piliečiai galėtų sugrįžti namo“.

Turistai iš Australijos ir Naujosios Zelandijos – du koronavirusu neužsikrėtę asmenys ir visi kiti, kurių tyrimų rezultatai buvo teigiami, – į oro uostą važiavo policijos lydimu autobusu, kuriuo pasiekė pakilimo taką ir buvo įsodinti tiesiai į lėktuvą.

„Jei viskas pavyks, Urugvajus bus atlikęs sudėtingą, tačiau būtiną humanitarinę misiją“, – sakė E. Talvis.