Kaip pranešė trečiadienį naujienų agentūra ANSA, šis sprendimas aiškinamas tuo, kad dėl koronaviruso pandemijos Italijos uostai nebegali būti laikomi saugiais, kaip reikalauja tarptautinė teisė.

Italijos uostai nebeatitinka tarptautinės Hamburgo konvencijos sanitarinių standartų, o tai neleidžia priimti laivų su užsienio šalių vėliavomis, rašo ANSA, remdamasi atitinkamu Italijos transporto, vidaus reikalų, užsienio reikalų ir sveikatos apsaugos ministerijų potvarkiu.

Italijos užsienio reikalų ministras Luigis Di Maio dar kovo 23 d. pareiškė, kad šiuo metu jo šalis negali priimti išgelbėtų migrantų.

Viduržemio jūroje esančio Vokietijos nevyriausybinės organizacijos „Sea Eye“ laivo „Alan Kurdi“ įgula jau prašė Maltos vyriausybės leidimo įplaukti į šios šalies uostą.

Migrantai tebeplaukia į Italiją. VRM duomenimis, nuo sausio 1 d. iki balandžio pradžios šalies teritorijoje išsilaipino beveik 3 tūkstančiai migrantų – beveik penkis kartus daugiau negu per tą patį praėjusių metų laikotarpį, kai tuometis vidaus reikalų ministras Matteo Salvinis iš esmės buvo uždaręs migracijos maršrutą jūroje.

Kaip praneša ANSA, gelbėjimo tarnybos jau gavo informaciją apie dvi nelaimės ištiktas valtis Sicilijos sąsiauryje, kuriose yra atitinkamai 85 ir 75 žmonės. Nevyriausybinių organizacijų nuomone, Italijos valdžia naudojasi pandemija kaip dingstimi, kad nereikėtų teikti pagalbos migrantams.