„Atsakymas lakoniškas: ne. Tai absoliučiai nerealistiškas požiūris, daugeliu atžvilgių net absurdiškas. Visų pirma, Rusijai nereikia išeiti iš Donbaso teritorijos, ji niekada ten neužėjo, o kalbant apie Krymą, [tai] ten išvis nėra klausimų nei „jeigu“, nei „kada“. Krymas – tai Rusijos Federacijos dalis su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis“, – žurnalistams sakė D. Peskovas.

Trys buvę amerikiečių ambasadoriai Ukrainoje – Stevenas Piferis, Johnas Herbstas ir Williamas Tayloras – anksčiau sakė, kad plintant COVID-19 ir krentant naftos kainoms JAV privalo pasiūlyti atšaukti tarptautines sankcijas Maskvai, „jeigu Rusija pasitrauktų iš Donecko ir Luhansko sričių teritorijos, ir sugrąžintų Krymą Ukrainai“.

„Su pasididžiavimu pažymėsiu mūsų buvusių Rusijos pasiuntinių pranašumą. Jie savo analitiniuose darbuose vis dėlto [pasirodo esantys] daug išmintingesni, daug labiau patyrę ir objektyvesni“, – pridūrė D. Peskovas.

Ukrainos ir Rusijos ryšiai nusmuko į istorines žemumas, Kijeve 2014 metais įvykus provakarietiškai Maidano revoliucijai, per kurią buvo nuversta Kremliaus remta vyriausybė.

Maskva reaguodama aneksavo Krymą ir ėmėsi remti prorusiškus separatistus Rytų Ukrainoje. Per šį konfliktą žuvo daugiau kaip 13 tūkst. žmonių.