„Tarp žmonių, išsigydžiusių nuo Covid-19, yra 96 metų pacientė iš Prahos, - sakė jis. – Mane ši žinia labai nudžiugino“.

Čekijoje iki šiol užfiksuoti 3 869 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai. 71 žmogus pasveiko, 46 mirė.


Nuo kovo 1 d., kai Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė apie infekciją Čekijos teritorijoje, dėl koronaviruso buvo patikrintas 67 281 šalies gyventojas. Beveik trečdalį infekuotųjų sudaro 35-54 metų amžiaus čekai, maždaug 90 procentų mirusiųjų – vyresni kaip 65 metų amžiaus žmonės.

Čekijoje kovo 12 d. buvo paskelbta nepaprastoji padėtis, o nuo kovo 16 d. galioja nacionalinis karantinas. Piliečių judėjimas griežtai ribojamas. Valdžia reikalauja, kad žmonės neitų iš namų be didelės būtinybės. Viešose vietose privalu dėvėti kvėpavimo takų apsaugos priemones, šio nurodymo pažeidėjams skiriamos 10 tūkstančių kronų (maždaug 400 eurų) baudos.

Praėjusių metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugumą pasaulio šalių. Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija jį pripažino pandemija. Naujausiais duomenimis, pasaulyje koronavirusu užsikrėtė daugiau kaip 1 milijonas žmonių, per 50 tūkstančių infekuotųjų mirė.