Prieš mažiau nei porą savaičių skaičiuota, kad mirštamumas Vokietijoje tesiekė 0,3 proc. Tuomet mirštamumas nuo naujojo koronaviruso buvo mažiausias iš 10 labiausiai infekcijos paveiktų šalių. Palyginkime – Italijoje jis buvo net 9 proc.

„Aš jau esu sakęs, kad mirštamumas didės, tai ir vyksta, – pareiškė jis. – Mes turime suvokti, kad mirs daugiau žmonių. Esame šios epidemijos pradžioje.“

L. Wieleris informavo, kad užregistruotų užsikrėtimo atvejų skaičius šalyje toliau didėja, vidutinis infekuotųjų amžius – 48 metai. Instituto duomenimis, Vokietijoje koronavirusu užsikrėtė 79 696 žmonės, šis skaičius per parą padidėjo 6 174. Iki šiol mirė 1 017 infekuotųjų.

„Kad apsaugotume save ir kitus, laikykimės reikiamo nuotolio“, – pabrėžė specialistas.

Jau daugiau kaip savaitę visoje Vokietijoje gyvenimas beveik sustojo. Dirba tik ligoninės, pašto skyriai, degalinės, vaistinės ir maisto parduotuvės. Kai kuriose federalinėse žemėse draudžiama eiti iš namų be svarių priežasčių. Vyriausybės tikslas – maksimaliai sulėtinti infekcijos plitimo tempus, kad nebūtų perkrauta šalies sveikatos apsaugos sistema.

Vokiečiams už socialinio atsiribojimo taisyklių pažeidimus gresia iki 500 eurų baudos

Vokiečiams už stovėjimą per arti vienas kito ir kitus karantino pažeidimus nuo penktadienio gresia iki 500 eurų baudos. Tokį sprendimą priėmė Vokietijos vyriausybė, siekdama sumažinti karantiną pažeidžiančių žmonių skaičių.

Kanclerės Angelos Merkel vyriausybė anksčiau nurodė visiems žmonėms neiti iš namų, nebent dėl svarbios priežasties, tokios kaip maisto pirkimas, sportas ar vizitas pas gydytojus.

Taip pat uždrausti daugiau nei dviejų žmonių susibūrimai, visada privaloma laikytis mažiausiai 1,5 metro atstumo nuo kitų žmonių.

Savivaldybėms suteikta teisė skirti baudas pažeidėjams, o Berlyno miesto savivaldybės atstovai patvirtino, kad baudos sieks iki 500 eurų.

Apie baudas pranešė ir kitos Vokietijos federalinės žemės. Heseno ir Šiaurės Reino-Vestfalijos pareigūnai teigia skirsiantys iki 200 eurų baudas gyventojams, kurie renkasi į didesnes nei dviejų žmonių grupes.

Iš Vokietijos žemių Bavarijoje užfiksuota daugiausia užsikrėtimo koronavirusu atvejų – daugiau nei 18 000. Būtent Bavarijoje už stovėjimą arčiau nei 1,5 metro atstumu žmonėms bus skiriamos 150 eurų baudos.

Vienas nuo kito atsitraukusių žmonių eilės prie Vokietijos prekybos centrų ir vaistinių pastarosiomis dienomis tapo kasdieniu reiškiniu.

Tiesa, Vokietijos policija pranešė apie daug pažeidimų atvejų.

Vokietijos Robert'o Kocho instituto duomenimis, šalyje koronavirusas patvirtintas daugiau nei 79 000 žmonių, iš jų 1 017 mirė.

Praėjusių metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugumą pasaulio šalių. Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija jį pripažino pandemija. Naujausiais duomenimis, pasaulyje koronavirusu užsikrėtė daugiau kaip 1 milijonas žmonių, per 50 tūkstančių infekuotųjų mirė.