Ferrera Erbognone yra nedidelis Lombardijos kaimelis už 50 km nuo Milano, jame gyvena vos tūkstantis žmonių, kurių vidutinis amžius 60 metų, praneša „Euronews“. Šis kaimas nebūtų išskirtinis, jei ne viena svarbi detalė – jame neužfiksuotas nė vienas užsikrėtimo Covid-19 atvejis, nors kaimas yra pačiame protrūkio epicentre.

Dėl šios priežasties kaime ruošiamasi atlikti tyrimą, siekiant išsiaiškinti, ar jo gyventojai turi kažkokių specifinių antikūnių.

„Mes manome, kad būtų naudinga atlikti išsamų tyrimą“, – leidiniui „Il Giorno“ paaiškino meras Giovanni Fassina.

Medikai suglumę, nes Pavijos provincijoje esančio Ferrera Erbognone kaimo gyventojai, atrodo, turi imunitetą nuo COVID-19 viruso. Jie tikisi atlikti seriją testų, ištirti gyventojus ir išsiaiškinti, kodėl jie neserga.

Foto: Zuma Press / Scanpix

„Manau, kad mes nesergame ne dėl genetinių priežasčių. Mes tokie patys kaip visi. Nesergame todėl, kad gyventojai laikosi nurodymų ir atsargumo priemonių“, – express.co.uk cituoja miestelio merą.


„Ferrera galėtų būti gera laboratorija, tačiau ši iniciatyva negali įgyti jokios diagnostinės ar prognostinės reikšmės, kad tarp gyventojų nesklistų klaidingi mitai ir nepagrįsti lūkesčiai. Mūsų tikslas – sukurti metodą, kuris padėtų išsiaiškinti, ar vien iš antikūnių galima suprasti, ar gyventojai turi imunitetą. Esu tikras, kad nemažai gyventojų turėjo kontaktų su virusu ir juo užsikrėtė, tik nepasireiškė simptomai. Mes galėtume nustatyti, koks procentas gyventojų įgijo imunitetą“, – sako G. Fassina.

Mokslinės Mondino ligoninės (Pavija) vadovybė jau sudarė planą surinkti gyventojų kraujo mėginius, kad vėliau galima būtų atlikti tyrimą. Dabar laukiama patvirtinimo iš Lombardijos.

Jei reikalai pajudės, gyventojai galės duoti kraujo mėginius kaimyninio miestelio, Sannazzaro de ‘Burgundi, laboratorijoje, praneša „La Regione“.

Gianni Fassina
Foto: Zuma Press / Scanpix

„Kai tik bus baigta registracija, mes pradėsime rinkti mėginius“, – nurodė meras.

Tyrime bus analizuojami genetiniai veiksniai – kaip viena iš priežasčių, kodėl kaimo gyventojai neserga koronavirusu, tačiau tai paaiškinančių priežasčių gali būti ir daugiau.

„Mūsų gyventojai griežtai laikosi visuomenės sveikatos apsaugos nurodymų“, – sako G. Fassina.

Lombardija patvirtina: epidemijos kreivė regione plokštėja

Lombardija – labiausiai koronakrizės paveiktas Italijos regionas – patvirtina, kad epidemijos kreivė plokštėja. „Epidemijos kreivė stabilizuojasi. Naujų infekcijų skaičius neauga“, - feisbuke rašė Lombardijos prezidentas Attilio Fontana. Jis teigė tikįs, kad netrukus naujų infekcijų skaičius sumažės.

Kartu A. Fontana pabrėžė, kad ir toliau būtina paisyti karantino sąlygų. „Šiandien aš gatvėse mačiau daugiau automobilių nei paprastai. Piliečiai turi suprasti, jog mums reikia toliau aukotis, jei norime įveikti šią epidemiją“, - teigė Lombardijos vadovas.

Ir Alberto Mantovanis, „Humanitas“ instituto mokslinis direktorius bei žinomas imunlogas įspėjo dėl pavojaus, jei prevencinės priemonės bus per anksti sušvelnintos. Kol nebus sukurta vakcina, esą būtina riboti socialinius kontaktus.

Vakcinos kūrimas tęsiamas. „Tačiau mums dar reikės laiko, nes turime būti tikri ne tik dėl vakcinos, kuri bus suleidžiama milijardams žmonių, poveikio, bet ir dėl saugumo“, - sakė A. Mantovanis interviu Milano laikraščiui „Corriere della Sera“.

Karantinas pratęstas

Italija trečiadienį iki balandžio 13-osios pratęsė karantiną, kuriuo siekiama pažaboti 13 115 gyvybių šalyje pareikalavusio koronaviruso plitimą.

„Jei pradėsime švelninti savo priemones dabar, visos mūsų pastangos nueis veltui“, – pareiškė premjeras Giuseppe Conte, kreipdamasis į tautą per televiziją.

Šio pratęsimo šalyje buvo tikimasi. Pirmadienį Italijos sveikatos ministras pareiškė, kad 60 mln. gyventojų turinčioje šalyje įmonių veikla liks uždaryta, o vieši susirinkimai bus uždrausti bent jau iki balandžio 12 dienos.

COVID-19 atvejų skaičiaus augimas Italijoje lėtėja, tačiau kasdien fiksuojamų naujų mirčių skaičius išliko didelis.

Trečiadienį šalis pranešė apie 727 naujas koronaviruso aukas.

Vien per tris pastarąsias paras buvo užregistruotos 2 376 mirtys.

Pareigūnai dabar diskutuoja, kaip būtų galima atnaujinti bent tam tikrų sričių verslo veiklą neplatinant naujosios infekcijos.

Italų stambiojo verslo asociacija „Confindustria“ prognozuoja, kad kiekviena karantino savaitė nurėžia apie 0,75 proc. nuo Italijos bendrojo vidaus produkto (BVP). Dabar Italijos BVP yra trečias didžiausias Europos Sąjungoje.

Vietos žiniasklaida kelia prielaidą, kad G. Conte galiausiai paliks šį sprendimą regionų lyderiams.

Tokiu atveju vietos pareigūnai galėtų nuspręsti, kurios gamyklos ar įmonės jų regionuose galės saugiai veikti, jei bus laikomasi visų socialinės distancijos taisyklių.

Pareigūnai taip pat laukia, kol jiems bus pristatyta rinkinių, kurie leistų atlikti išsamius tyrimus, kad kai kurie žmonės galėtų atnaujinti darbą.

Tačiau G. Conte nenurodė, kada ir kaip galėtų būti palengvintos dabartinės karantino priemonės, galiojančios nuo kovo 12 dienos.

„Kai ekspertai mums pasakys, kad skaičiai atrodo geriau, mes pradėsime galvoti apie visų priemonių atšaukimą“, – sakė premjeras.

„Bet negaliu jums pasakyti, kad tai įvyks balandžio 14 dieną“, – pabrėžė G. Conte.

Dabartinių apribojimų galiojimo laikas turėjo baigtis penktadienį.