„Nuolatinis asmeninių apsaugos priemonių trūkumas pasaulyje dabar yra viena didžiausių grėsmių, iškilusių mūsų gebėjimui gelbėti gyvybes“, – virtualios spaudos konferencijos metu Ženevoje sakė organizacijos vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

Jis tvirtino, kad PSO 74 valstybėms išsiuntė beveik du milijonus asmeninių apsaugos priemonių ir dar ruošiasi išsiųsti panašaus masto siuntinį kitoms 60 valstybių. Šią problemą bus galima išspręsti tik valstybėms bendradarbiaujant, o žmonėms išlaikant solidarumą“, – tvirtino T. A. Ghebreyesusas. Jis sakė paraginęs G20 valstybes pasitelkti „pramoninę jėgą ir inovacijas“, kad būtų pagaminama ir išdalijama kuo daugiau gyvybėms gelbėti reikalingų priemonių.

„Ateities kartoms privalome prižadėti: „daugiau niekada“, – tvirtino PSO vadovas.

Koronaviruso pandemija jau pasiglemžė daugiau nei 25 000 gyvybių. Daugiausia mirčių fiksuojama Europoje. Nuo koronaviruso protrūkio pradžios pasaulyje iš viso užregistruota 550 000 užsikrėtimo koronavirusu atvejų. T. A. Ghebreyesusas teigė, kad daugiau nei 100 000 užsikrėtusių žmonių šiuo virusu jau persirgo ir pasveiko.

„Kova su virusu dar tik prasideda. Privalome išlikti ramūs, vieningi ir dirbti išvien“, – sakė PSO vadovas.