„Deja, iki šiol Europos Sąjunga dar nedavė nė vieno euro cento kovai su koronavirus. Akivaizdu, kad šiais labai sunkiais laikais svarbiausios yra valstybės, nacionalinės valstybės. Lenkai tai vertina. Tai vertina visi ES piliečiai, nes, deja, ES reakcija yra tokia, kokia yra, tuo gali įsitikinti kiekvienas“, - sakė Lenkijos vyriausybės vadovas.

Anot T. Morawieckio, apie nepakankamą ES reakciją kalbėjo Ispanijos, Italijos premjerai, Višegrado grupės valstybių (Lenkijos, Čekijos, Slovakijos ir Vengrijos), kitų šalių vyriausybių vadovai. „Jeigu ES nori išsaugoti piliečių pasitikėjimą, ji turi adekvačiai atsakyti į tai (epidemiją ir jos padarinius)“, - pabrėžė jis. T. Morawieckis pareiškė viltį, kad vis dėlto bus sulaukta ES reakcijos į dabartinę krizę.
Lenkijos premjeras pristatė parlamentarams vyriausybės parengtą priemonių, kuriomis siekiama kovoti su neigiamais šalyje ir pasaulyje dėl koronaviruso įvestų apribojimų padariniais, paketą ir paragino jį kuo greičiau priimti.

Lenkijoje nustatytų užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius išaugo iki 1244, 16 infekuotųjų mirė. Naujausiais duomenimis, šiuo metu ligoninėse yra 1606 pacientai, kurie gali būti užsikrėtę.

Daugiau kaip 83 tūkstančiai lenkų laikosi namų karantino reikalavimų dėl kontaktų su infekuotaisiais. Daugiau kaip 150 tūkstančių žmonių, grįžusių iš užsienio per 10 pastarųjų dienų, buvo paskirtas namų karantinas.

Praėjusių metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugiau kaip 160 šalių. Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija jį pripažino pandemija. Naujausiais duomenimis, pasaulyje koronavirusu užsikrėtė beveik 522 tūkstančiai žmonių, per 23,5 tūkstančio infekuotųjų mirė.