Tik štai virusui pavyko ir nepastebėtam susargdinti daugybę „Skagit Valley Chorale“ choristų, rašo „New York Times“.

Iš kovo 10 dieną į repeticiją atėjusių 60 žmonių 45 pajuto simptomų, o 27 išgirdo koronaviruso diagnozę, teigia pareigūnai. Vienas iš choro narių mirė, kiti vis dar grumiasi su liga.


Vietos infekcinių ligų ekspertė Polly Dubbel žurnalistams sakė, kad tai puikus pavyzdys, koks klastingas ir užkrečiamas naujasis koronavirusas bei kaip lengvai plinta nesireikšdamas jokiais simptomais.

„Žmonėms burtis paprasčiausiai pernelyg pavojinga. Ir tai puiki iliustracija“, – teigia P. Dubbel.

Viena iš choro vadovių Ruth Backlund sako, kad choristai paisė pareigūnų nurodymų ir buvo paprašę negaluojančių dainininkų likti namuose. Nors repeticijos metu ir sėdėjo ne per arti vienas kito, virusas vis tiek išplito.

„Tuo metu tikrai niekas nesirgo. Nesilietė. Niekas nespaudė vienas kitam rankų. Nebuvo jokių apsikabinimų. Nieko panašaus“, – tvirtino R. Backlund.

Jungtinėse Valstijoje nustatyta daugiausiai koronaviruso infekcijos COVID-19 atvejų ir užfiksuotas rekordinis naujų bedarbių skaičius, užkratui plintant pasaulyje bauginama sparta.

Netgi labiausiai išsivysčiusių šalių sveikatos priežiūros sistemos yra priartėjusios prie kritinės ribos ir vis garsiau aidi niūrūs įspėjimai, kad jos labai greitai nebesusitvarkys su ligonių antplūdžiu.

Prognozuojama, kad šiais metais nuo COVID-19 visame pasaulyje gali mirti 1,8 mln. žmonių.

Kinija, kuriai, regis, pavyko suvaldyti protrūkį, nuo penktadienio nebeįsileidžia užsieniečių, šalyje augant nerimui dėl galimos antros infekcijų bangos, kurį kursto augantis įvežtinių atvejų skaičius. Tai atspindi, kaip sunku pažaboti virusą pasaulyje, kuriame visa glaudžiai susiję.

Tuo tarpu Hubėjaus provincijos sostinė Uhanas, 11 mln. gyventojų turintis miestas, kurio jūros gėrybių ir laukinių gyvūnų turgus praėjusių metų pabaigoje, kaip manoma, tapo pirminiu naujojo užkrato šaltiniu, ruošiasi sušvelninti du mėnesius galiojusius griežtus judėjimo apribojimus.

Drastiškų karantino priemonių teko imtis daugeliui šalių, o įvesti suvaržymai namuose įkalino apie 3 mlrd. žmonių.

Visame pasaulyje koronavirusine infekcija susirgo jau daugiau kaip 530 tūkst. žmonių, šeštadalis jų – Jungtinėse Valstijose, kurios ketvirtadienį pagal ligos atvejų skaičių aplenkė Italiją.

„Kariaujame su šiuo virusu pasitelkę visus turimus finansinius, mokslinius, medicininius, farmacinius ir karinius išteklius, kad sustabdytume jo plitimą ir apsaugotume mūsų piliečius“, – sakė JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

Karantine atsidūrus maždaug 40 proc. Amerikos gyventojų, D. Trumpas paragino piliečius prisidėti prie šios kovos vengiant socialinių kontaktų.

„Likite namuose. Tiesiog atsipalaiduokite, likite namuose“, – kalbėjo prezidentas.