Keli italų laikraščiai, turintys patikimų šaltinių Vatikane, rašė, kad šis dvasininkas, kuris dabar yra paguldytas į ligoninę, daug metų gyvena Šv. Mortos svečių namuose.

Laikraštis „Il Messaggero“ pranešė, kad užsikrėtęs asmuo yra „vienas artimiausių popiežiaus bendradarbių, dirbęs Vatikano valstybės sekretoriate, kuriam per įprastą sveikatos patikrinimą buvo nustatytas nedidelis karščiavimas“.

Remiantis dienraščiu „La Stampa“, šis asmuo buvo hospitalizuotas Romoje, o Šv. Mortos svečių namai buvo dezinfekuoti.

Vėliau „Il Messaggero“ pranešė, kad popiežiui taip pat buvo atliktas tyrimas dėl koronaviruso, jo rezultatas buvo neigiamas.

83 metų popiežius Pranciškus praėjusio mėnesio pabaigoje peršalo ir nuo to laiko beveik neina iš savo rezidencijos.


„La Stampa“ taip pat pranešė, kad popiežius Pranciškus atsargumo dėlei „kurį laiką valgo vienas savo kambaryje“. Maistą jam atneša sekretoriai, jau kelios savaitės griežtai saugoma, kad popiežius neužsikrėstų.

„Jis daug laiko praleidžia savo bute, o kai juda rezidencijos viduje, laikosi būtinų saugių atstumų“, – rašė „La Stampa“.

Oficialioje Vatikano naujienų svetainėje „Vatican News“ sakoma, kad Vatikane koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius padidėjo iki keturių. Pirmajam iš šių žmonių virusas buvo nustatytas kovo 6 dieną.

Kaip skelbia naujienų agentūra ANSA, popiežiaus rezidencijoje gyvenantis asmuo yra jau penktas koronaviruso atvejis Vatikane, apie kurį oficialūs šaltiniai nepraneša.

Niekas nesitikėjo


Vatikano gyvenimą gaubia paslaptis, todėl paprastai buvo mažai žinoma apie popiežių kasdienį gyvenimą už jo sienų.

Tačiau Argentinoje gimęs pontifikas siekė daugiau priartėti prie žmonių ir atsisakyti kai kurių oficialių Vatikano tradicijų.

2013 metų kovą, kai pakeitė savo pirmtaką Benediktą XVI, Pranciškus atsisakė persikelti į prabangius popiežiaus rūmus.

Šv. Mortos svečių namai yra gana paprastas šalia Šv. Petro bazilikos esantis pastatas, pastatytas 1996 metais.

Tai yra namai, kuriuose apsistoja rinkti naujų popiežių į konklavą atvykstantys kardinolai.

2013 metais, kai buvo išrinktas popiežiumi, Pranciškus nepersikėlė gyventi kitur ir liko šiuose namuose.

Kaip rašo „Il Messaggero“, rezidencijoje gyvena maždaug 30 žmonių ir „niekas nesitikėjo“, kad vienas iš jų gali užsikrėsti, nes asmenų, su kuriais jie bendrauja, ratas yra labai siauras.

Pontifiko sveikata kol kas yra gera, nors jaunystėje jis neteko dalies plaučio ir kentė išialgijos sukeltus klubo skausmus.

Italijos naujienų pranešimuose skelbiama, kad popiežius neplanuoja persikelti į geriau izoliuotą vietą dėl keturių užsikrėtimo atvejų Vatikane.

„Bet kokiu atveju, popiežių nuolat supa darbuotojai, aprūpinti dezinfekcijos priemonėmis“, – rašo „La Stampa“.

Savo kasdienėje maldoje ketvirtadienį popiežius užsiminė apie naujos infekcijos sukeltą baimę.

„Savo baimes žino kiekvienas“, – pareiškė jis.