Koronaviruso protrūkis prasidėjo gruodžio mėnesį Kinijoje, tačiau dabar pandemijos židinys persikėlė iš Azijos į Europą.

PSO atstovė Margaret Harris per virtualią spaudos konferenciją paskelbė, kad 85 proc. naujų koronaviruso atvejų, apie kuriuos buvo pranešta PSO, buvo užregistruota Europoje ir Jungtinėse Valstijose.

Remiantis pirmadienį paskelbta naujausia kasdien rengiama padėties dėl koronaviruso PSO ataskaita, Europoje per parą buvo patvirtintas 20 131 naujas atvejis, o Jungtinėse Valstijose – 16 354.

Paklausta, ar Jungtinės Valstijos gali aplenkti Europą ir tapti didžiausiu COVID-19 židiniu, M. Harris atsakė: „Mes dabar stebime labai greitai augantį (koronaviruso) atvejų skaičių JAV, todėl tokia galimybė yra.“

„Kol kas negalime pasakyti, kad taip ir bus, bet tokia galimybė yra, – kalbėjo ji. – Pas juos yra labai didelis protrūkis ir tas protrūkis darosi vis intensyvesnis.“

Remiantis PSO pirmadienio ataskaita, Europos šalyse iš viso buvo registruoti 171 424 koronaviruso atvejai ir 8 743 mirtys (1 318 mirties atvejų daugiau nei ankstesnę dieną). Tuo metu Jungtinėse valstijose iš viso užfiksuota 31 573 užsikrėtimo atvejai ir 402 mirtys (201 daugiau nei sekmadienį).

M. Harris nurodė, kad atsižvelgiant į inkubacinį laikotarpį, kylanti koronaviruso atvejų kreivė rodo padažnėjusius užsikrėtimus, kurie realiai įvyko prieš penkias dienas.

„Kiekvienas (užsikrėtęs) asmuo užkrečia 2–3 kitus žmones per maždaug 3–5 dienas, todėl dabar matome tai, kas įvyko prieš tris, keturias ar net penkias dienas daugelyje šalių“, – paaiškino M. Harris.

Dabartinė Jungtinių Valstijų statistika rodo, kad „prieš savaitę buvo didelis (viruso) perdavimas“.

Nepaisant greitai augančio naujų atvejų skaičiaus, Jungtinėse Valstijose yra „labai didelių teigiamų pokyčių“.

„Daugiau testuojama, dedama daugiau pastangų izoliuoti (žmones), prižiūrimi visi užsikrėtusieji, atsekami ir karantinuojami žmonės“, – sakė ji.

„Be to (yra) dar labai labai stipri bendruomenės mobilizacija. Iš JAV sužinome širdį glostančių ir fantastiškų istorijų apie tai, ką daro žmonės, kad padėtų kitiems“, – kalbėjo M. Harris.

Remiantis naujienų agentūros AFP antradienio 13 val. duomenimis, visame pasaulyje koronavirusu nuo protrūkio pradžios užsikrėtė daugiau nei 386 000 tūkst. žmonių, beveik 17 tūkst.užsikrėtusiųjų neišgyveno.