Po Kinijos labiausiai infekcijos paveiktoje Italijoje per pastarąją parą mirė 368 žmonės – taigi, bendras aukų skaičius pasiekė 1 807. Be to, šalyje lig šiol užfiksuoti beveik 25 tūkst. užsikrėtimo atvejų.

Italų vyriausybė uždraudė gyventojams keliauti tarp gyvenviečių, išskyrus ypatingus atvejus. Uždarytos visos švietimo įstaigos, kino teatrai, teatrai, muziejai, sporto salės, klubai, barai, taip pat atšaukti masiniai renginiai.

Italijos ekonomikos ministras Roberto Gualtieri pranešė, kad vyriausybė planuoja išskirti papildomus 25 mlrd. eurų nuo koronaviruso kenčiančiai ekonomikai paremti.

Austrijos kancleris Sebastianas Kurtzas savo ruožtu paskelbė apie virtinę nuo pirmadienio įsigaliojančių karantino priemonių: draudimą rengti bet kokius viešus renginius, rinktis daugiau nei penkių žmonių grupėmis, visų barų ir restoranų uždarymą, įvažiavimo į šalį apribojimus.

„Raginame austrus savanoriškai izoliuotis. Tai reiškia, kad leidžiami tik kontaktai su žmonėmis, su kuriais jie gyvena kartu“, – nurodė kanclerio biuras.

Tuo metu Prancūzija rengiasi iš dalies izoliuoti gyventojus, pranešė informuoti šaltiniai.

Čekijoje iki kovo 24 dienos įvesti judėjimo apribojimai, išskyrus skubius atvejus.


Airijos vyriausybė paragino iki kovo 29 dienos uždaryti visus restoranus, kavines ir barus. Ši priemonė taikoma ir viešbučiuose įsikūrusioms maitinimo įstaigoms.

Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau neatmetė galimybės uždaryti sienas.

Argentina 15 dienų uždaro sienas, parkus ir kitas masiškai lankomas vietas, taip pat atšaukia pamokas ir paskaitas.

Persijos įlankos šalys, įskaitant Saudo Arabiją, Katarą, JAE ir Omaną, įvedė įvairius masinių renginių ir įvažiavimo apribojimus.

Pirmadienį visame pasaulyje naujuoju koronavirusu užsikrėtusiųjų skaičius pasiekė 168 tūkst., aukų padaugėjo iki 6,5 tūkst., o pasveikusiųjų – iki beveik 77 tūkst., pranešė kinų laikraštis „South China Morning Post“.

Palyginti su tuo pačiu laiku sekmadienį, susirgusiųjų skaičius pasaulyje padidėjo daugiau nei 15,8 tūkst., o mirusiųjų – 709.

Mirusiųjų skaičius visose kitose pasaulio šalyse taip pat 84 atvejais viršijo mirčių skaičių Kinijoje, kuris pirmadienį pasiekė 80 860.

Los Andžele ir Vašingtono valstijoje uždaromi restoranai ir barai


JAV Vašingtono valstijoje ir Los Andžele nuo pirmadienio įsigalioja restoranų ir barų darbo apribojimai dėl koronaviruso, skelbia šalies žiniasklaida.

Vašingtono valstijoje restoranams draudžiama priimti ir aptarnauti klientus vietoje, tačiau leidžiama pristatyti maistą į namus. Taip pat uždaromi visi pramogų centrai.

Vis dėlto maisto prekių parduotuvės ir vaistinės ir toliau dirbs visoje šalyje.

„Visi susibūrimai, didesni kaip 50 žmonių, bus uždrausti“, – sekmadienį pranešė Vašingtono gubernatorius Jay Inslee.

Beveik 4 mln. gyventojų turintis Los Andželas taip pat pasekė kitų miestų pavyzdžiu uždarydamas restoranus, barus, naktinius klubus ir pramogų centrus.

„Siekiant padėti užkirsti kelią COVID-19 plitimui, imuosi vykdomųjų veiksmų [įsakydamas] laikinai uždaryti barus, restoranus (išskyrus maisto išsinešimo ir pristatymo paslaugas), pramogų vietas ir kitas įstaigas“, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė Los Andželo meras Ericas Garcetti.

Planuojama, kad šios priemonės galios iki kovo 31 dienos, bet jos gali būti pratęstos.

„Tai bus sudėtingas laikas, bet tai netruks amžinai“, – sakoma E. Garcetti pranešime.

Meras pabrėžė, kad maisto prekių netrūksta, o maisto parduotuvės liks atidarytos. Jis pridūrė, kad taip pat imamasi veiksmų, kad nebūtų „pavojingo“ apkrovimo sveikatos apsaugos sistemai.

Apie panašius apribojimus kiek anksčiau pranešė Niujorkas ir Siatlas. Las Vegasas pranešė apie kelis uždaromus lošimo namus ir viešbučius.

Daugiau nei 30 JAV valstijų uždaromos mokyklos, daugelyje valstijų neveikia muziejai, sporto arenos ir pramogų centrai.

Šiuo metu JAV užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius priartėjo prie 3,8 tūkst., virusas pareikalavo 69 gyvybių.

Kai kuriose Australijos teritorijose paskelbta nepaprastoji padėtis


Viktorijos valstija ir Australijos sostinės teritorija (ACT) pirmadienį paskelbė nepaprastąją padėtį dėl COVID-19 viruso plitimo.

Antrosios pagal gyventojų skaičių Australijos valstijos Viktorijos bei šalies sostinę Kanberą supančios teritorijos valdžios apie šią priemonę paskelbė po to, kai naktį nuo koronaviruso mirė dar du vyresnio amžiaus žmonės.

Viktorijos valstijos premjeras Danielis Andrewsas tvirtino, kad tokie nepaprastosios padėties įgaliojimai dėl sveikatos priežasčių „dar niekada nebuvo panaudoti“.

„Tai, tikiuosi, iš tiesų parodo, kad ši visuomenės sveikatos krizė neturi precedento, tai tikrai yra didžiulis iššūkis“, – teigė D. Andrewsas.

Nepaprastoji padėtis Viktorijos valstijoje įsigalios pirmadienio vidurdienį ir truks mažiausiai keturias savaites. Tai reiškia, kad įgalioti pareigūnai Viktorijoje gali skelbti karantiną, sulaikyti asmenis, riboti judėjimą, drausti įžengti į tam tikras vietas, kad būtų apsaugota žmonių gerovė.

Pernakt pranešta, kad Naujojo Pietų Velso valstijoje, kurioje fiksuojama didžioji dalis užsikrėtimo COVID-19 virusu atvejų, mirė dar du asmenys.

Penktadienį ligoninėje Sidnėjuje mirė į miestą neseniai atvykusi 77-erių moteris. Šeštadienį mirė senelių globos namuose gyvenusi 90-metė moteris. Patvirtinta, kad abi moterys buvo užsikrėtusios koronavirusu.

Australijoje šiuo metu patvirtinta daugiau nei 300 užsikrėtimo COVID-19 atvejų, nuo šios ligos šalyje mirė penki žmonės.

Australijos vyriausybė sekmadienį paskelbė, kad visi į šalį atvykstantys asmenys turi izoliuotis dviem savaitėms – savo namuose arba viešbučio kambaryje.

Nutarta, kad atvykusių asmenų karantino vykdymą prižiūrės policija, o už pažeidimus gali grėsti iki 20 000 Australijos dolerių bauda.