Vidaus reikalų ministras Mariuszas Kaminskis savo ruožtu pridūrė, kad iš užsienio grįžtantys lenkai bus dviem savaitėms karantinuoti.

M. Morawieckis sakė, kad Lenkijoje gyvenantiems ar dirbantiems užsieniečiams bus galima įvažiuoti į šalį, bet jiems irgi teks laikytis karantino – namie arba jiems pasiūlytoje izoliacijos vietoje.

Abi priemonės įsigalios vidurnaktį iš šeštadienio į sekmadienį vietos (sekmadienį 1 val. Lietuvos) laiku. Nuo tada stabdomi tarptautiniai skrydžiai ir tarptautiniai traukinių reisai, veiks tik susiekimas lėktuvais ir traukiniais šalies viduje.

Sienų uždarymas galios 10 dienų, bet jį bus galima pratęsti vyriausybės įsakymu.

Uždaromi prekybos centrai, liks dirbti tik maisto prekių parduotuvės ir vaistinės, sakė premjeras. Restoranai ir barai negalės aptarnauti klientų vietoje, bet bus raginami tęsti maisto išsinešimo paslaugas.

Be to, artimiausias dvi savaites draudžiami daugiau kaip 50 žmonių susibūrimai; tai galioja ir mišioms šioje katalikiškoje valstybėje.

Jau anksčiau Lenkija nurodė uždaryti mokyklas, muziejus ir kino teatrus.

Lenkijoje šiuo metu užfiksuoti 68 užsikrėtimo koronavirusu atvejai ir viena mirtis.

Kaimyninės Slovakija ir Čekija taip pat uždarė savo sienas užsienio keliautojams.

Danija uždaro savo sienas užsieniečiams

Siekdama sulėtinti koronaviruso plitimą, Danija nuo šeštadienio vidurdienio vietos (13 val. Lietuvos) laiku uždaro savo sienas užsieniečiams, penktadienį pareiškė premjerė Mette Frederiksen.

„Visi turistai ir užsieniečiai, negalintys įrodyti, kad turi pagrįstą priežastį atvykti į Daniją, nebus įleisti“, bet Danijos piliečiams ši taisyklė negalios, sakė ji žurnalistams.


Estijoje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius išaugo iki 79

Estijoje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius išaugo iki 79, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos departamento spaudos tarnyba.

Remiantis Sveikatos apsaugos departamento duomenimis, per penktadienį buvo užregistruoti 38 nauji ligos atvejai.

Anksčiau koronavirusas būdavo diagnozuotas tik iš užsienio grįžusiems asmenims, bet dabar virusas jau plinta tarp žmonių šalies viduje.

Ketvirtadienio vakarą buvo pranešta, kad Estijoje koronavirusu yra užsikrėtę 27 žmonės.

Kaip informavo Estijos gynybos pajėgų spaudos tarnyba, vienas iš užsikrėtusiųjų yra karys iš Kalevio pėstininkų bataliono. Drauge su juo tarnaujantys kariai karantinuoti.

Paryžiuje dėl koronaviruso užsidaro Luvras, Versalio rūmai ir Eiffelio bokštas

Paryžiaus populiariausios turistų lankytinos vietos, įskaitant Luvrą, Versalio rūmus ir Eiffelio (Eifelio) bokštą, penktadienį buvo uždarytos dėl koronaviruso, Prancūzijos valdžiai paskelbus kad draudžiami didesni kaip 100 žmonių susibūrimai.

Ši šalis yra viena labiausiai nukentėjusių nuo koronaviruso pandemijos Europoje. Prancūzijoje koronavirusas nustatytas daugiau kaip 2 800 žmonėms, nuo jo mirė 79 asmenys.

Pandemija itin smarkiai smogė Prancūzijos turizmo ir kultūros sektoriams, vyriausybei sugriežtinus apsaugos priemones dėl viruso protrūkio – nuspręsta uždaryti mokyklas ir uždrausti didelius žmonių susibūrimus.

Tiek Luvras, tiek Eiffelio bokštas liks uždaryti iki atskiro pranešimo. Versalio rūmai taip pat pranešė, kad užsidaro.

Eiffelio bokšto atstovai nurodė, kad „dėl COVID-19 epidemijos“ šis objektas užsidaro nuo penktadienio 21 val. vietos (22 val. Lietuvos) laiku.

Pasak atstovų, tikimasi, kad pavyks „labai greitai vėl atsidaryti, kai tai leis sąlygos“.

Lankomiausias pasaulio muziejus Luvras, išaugus sergančiųjų skaičiui Prancūzijoje, jau buvo apribojęs lankytojų skaičių iki 1 000, bet penktadienį paskelbė, kad užsidaro ir atideda dvi vėliau šį pavasarį planuotas parodas.

Luvro pavyzdžiu netrukus pasekė ir Versalio rūmai, kuriuos kasmet aplanko beveik 10 mln. turistų.

Paryžiaus Orsė muziejus, kur saugoma didžiausia pasaulyje impresionistų paveikslų kolekcija, savo tinklalapyje taip pat pranešė, kad užsidaro.

Prancūzijos kultūros ministerijai nurodžius valstybinėms institucijoms smarkiai apriboti įsileidžiamų lankytojų skaičių, virtinė kitų muziejų irgi paskelbė, kad uždaro savo duris.

Užsidaryti liepta ir teatrams, bibliotekoms bei koncertų salėms.

Tuo metu Prancūzijos kultūros ministras Franckas Riesteris karantinuotas namie, nes anksčiau šią savaitę jam buvo nustatytas koronavirusas.