Kaip rašo channel4.com, iš Jungtinės Karalystės valdžios jis gavo daugiau nei 20 mln. svarų vakcinos prieš COVID-19 kūrimui.

„Jau dvidešimt metų dirbu pasirengimo pandemijoms srityse... Ši – labiausiai bauginanti liga, su kokia tik teko susidurti per visą karjerą. O juk turėjime ebolą, MERS, SŪRS“, – penktadienį per interviu sakė mokslininkas.

Australijos valstybinio universiteto mokslininkai parengė rizikos Jungtinėms Valstijos prognozę.

„Jungtinėse Valstijose prognozuojame 236 tūkst. mirčių 2020 metais, o ligos kaina sieks net 1,7 trilijono dolerių“, – paaiškina ekspertai.

„Ligų kontrolės ir prevencijos centrai Vašingtone jau ragina amerikiečius svarstyti tokias prevencijos priemones kaip ugdymo įstaigų uždarymas, renginių atšaukimas, socialinio atstumo laikymasis“, – nurodo ekspertai.

Kaip rašo „Reuters“, R. Hatchetto teigimu, vakcinai sukurti prireiks pusantrų metų, o tai kainuos 1,5 mlrd. svarų. Pasirengimo epidemijai inovacijų koalicija (CEPI), įkurta kovai su tokiomis ligomis kaip COVID-19, sako, kad vakcinos projektui reikia mažiausiai 2 mlrd. dolerių.


Koalicija, „koronaviruso protrūkį įvardydama kaip precedento neturinčią pasaulinę grėsmę“, sako, kad, nors suvaldymo priemonės ir pažabos plitimą, ilgalaikės kontrolės garantas – tik vakcina.
„Kiekvieną minutę darosi vis aiškiau, kad suvaldymo priemonės COVID-19 krizės akivaizdoje gali tik sulėtinti jo plitimą, o pats virusas dabar jau pasiekęs precedento neturinčios pasaulinės grėsmės stadiją. Dabar gyvybiškai svarbu investuoti į vakcinos, neleisiančios žmonėms susirgti, sukūrimą“, – teigia organizacijos vadovas R. Hatchettas. Dar prieš krizei įsisiūbuojant, CEPI skelbė skirsianti 100 mln. dolerių pirminei vakcinos kūrimo programai. Penktadienį paaiškėjo, kad finansavimas bus prieinamas tik kovo pabaigoje.
„Skubiai negavę papildomo finansavimo vakcinų programoms, negalime judėti į priekį ir tikrai nespėsime laiku pasauliui pasiūlyti reikiamos vakcinos“, – pridūrė R. Hatchettas.

JAV uždraudė skrydžius iš Europos


JAV prezidentas Donaldas Trumpas dėl beprecedenčius suvaržymus, paniką ir akcijų kritimus išprovokavusios koronaviruso pandemijos trečiadienį paskelbė netikėtą 30 dienų draudimą atvykti žmonėms iš Europos.

Geriausiu vakaro laiku per televiziją iš Ovaliojo kabineto šalies gyventojams paskelbtas netikėtas D. Trumpo sprendimas ketvirtadienį nusmukdė akcijų kursą.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį taip pat žengė svarbų žingsnį ir oficialiai pripažino, kad naujasis virusas sukėlė pandemiją. Naujienų agentūros AFP kaupiami duomenys rodo, kad pasaulyje jau užsikrėtė daugiau kaip 124 tūkst. žmonių, o 4,5 tūkst. jų mirė.

„Tai agresyviausios ir išsamiausios pastangos stojant prieš užsienio virusą per dabartinę istoriją“, – sakė D. Trumpas, kuris buvo kritikuojamas dėl ligšiolinio savo atsako į krizę.

Nuo penktadienio galiosiantis D. Trumpo draudimas paveiks keliautojus iš Europos, išskyrus Didžiąją Britaniją, žemynui bandant suvaldyti augančią krizę.

Vis dėlto draudimas nebus taikomas sugrįžtantiems nuolatiniams JAV gyventojams, jų šeimoms ir JAV piliečiams, pripažino D. Trumpas.

Be to, atrodo, kad draudimas tikriausiai bus taikomas tik Šengeno erdvės šalims. Tai reikštų, kad jis negalios Airijai, Rumunijai, Kroatijai, Ukrainai ir kelioms kitoms Europos valstybėms.

Italija, labiausiai paveikta Europos šalis, trečiadienį užregistravo daugiau kaip 2,3 tūkst. naujų užsikrėtimo atvejų, o Ispanijoje naujų užsikrėtimo atvejų buvo per 2,1 tūkst. – ketvirtadaliu daugiau.

Vokietijoje kanclerė Angela Merkel citavo ekspertus, sakiusius, kad „bus užkrėsta 60–70 proc. populiacijos, jei situacija“ tęsis, o skiepų nebus.

Italijoje taikomi tokie suvaržymai, kurių niekada anksčiau nėra buvę taikos metais: uždarytos visos parduotuvės, restoranai, kirpyklos ir kitos įstaigos, išskyrus maisto krautuves ir vaistines, ištuštėjo miestų gatvės.

Žmonėms nurodyta laikytis mažiausiai per metrą vieniems nuo kitų, nepageidaujami tapo rankų paspaudimai. Italai pradėjo kalbėtis stovėdami kelių žingsnių atstumu vienas nuo kito, bet nepraleidžia progos pasijuokti iš suvaržymų.

„Kai tik ekstremali padėtis baigsis, organizuosime nemokamų [makaronų] „Carbonara“ dieną gydytojams, slaugėms ir [kitiems] sveikatos apsaugos darbuotojams“, – sakoma skelbime apie uždarymą, pakabintame prie vieno restorano populiariame Romos Trasteverės rajone.