Šio interviu fragmentą antradienį parodė televizijos kanalas „CNN Turk“.

„Kaip jūs žinote, dėl oro gynybos sistemų „Patriot“ mes pateikėme Jungtinėms Valstijoms pasiūlymą: „Jeigu jūs ketinate mums jų parduoti, tai mes nupirksime“. Kai dėl S-400, tai jos irgi gerokai sušvelnino savo poziciją. Dabar jos prašo, kad mes pažadėtume, jog neeksploatuosime S-400“, - teigė Turkijos prezidentas.

Kovo 6 d. R. T. Erdoganas pareiškė, kad iš Rusijos įsigytų oro gynybos sistemų S-400 išskleidimas Turkijoje prasidės šių metų balandį.

2016 metų lapkritį buvo sužinota apie Turkijos ir Rusijos derybas dėl S-400 pirkimo. 2017 metų rugsėjį Rusija patvirtino, kad 2,5 milijardo dolerių vertės sutartis sudaryta, o Turkijos prezidentas R. T. Erdoganas pranešė, kad avansas jau sumokėtas. Rusijos karinio-pramoninio komplekso įmonėms buvo duotas uždavinys pagaminti Turkijai skirtas sistemas S-400 iki 2019 metų gegužės. Turkija jau įsigijo iš Rusijos keturis zenitinių raketų kompleksų S-400 divizionus. JAV ir NATO griežtai kritikuoja šį Turkijos sprendimą pirkti Rusijoje pagamintos ginkluotės.

S-400 „Triumf" - didelio nuotolio oro erdvės gynybos sistema, ji skirta naikinti aviacijai, sparnuotosioms ir balistinėms raketoms, taip pat ir vidutinio nuotolio, ją galima naudoti prieš antžeminius objektus.