„Valstybės narės turėtų sutelkti dėmesį pastangas sustabdyti viruso plitimą, ypač tuo metu, kai užsikrėtimo atvejų skaičius yra ribotas. Pirmasis prioritetas yra sulėtinti viruso plitimą, kad mūsų sveikatos apsaugos sistemos turėtų pakankamai laiko imtis veiksmų, kad užkirstų kelią padėties aštrėjimui“, – sakė EK narė Europos Parlamento sesijoje, per kurią buvo svarstomas atsakas į epidemiją.

„Pasekmės europiečiams ir ekonominiam gyvenimui bus reikšmingos. Padėtis nėra paprasta“, – pripažino S. Kirjakides.

Ji pabrėžė, kad nesant bendrų Bendrijos veiksmų nebus įmanoma suvaldyti krizę, ir paragino gyventojus bei vyriausybes parodyti solidarumą.

„Būtina imtis bendrų veiksmų ir sutelkti išteklius, informaciją, kompetenciją, įrangą“, – pažymėjo pareigūnė.

Ji pridūrė, kad liga plinta ES valstybėse pagal skirtingus scenarijus.

„Paraginau visas valstybes nares suaktyvinti pasirengimo programas, ir paskatinau jas pasiruošti būsimiems scenarijams, – sakė S. Kirjakides. – Dabar ne laikas ginčytis – dabar laikas vienytis. Tai vienintelis būdas įveikti šią krizę.“


Tuo metu civilinės saugos ir humanitarinės pagalbos eurokomisaras Janezas Lenarčičius, kuriam pavesta koordinuoti atsaką į viruso protrūkį, pranešė, jog EK skyrė apie 270 mln. eurų prevencinėms priemonėms ir pastangoms apriboti užkrato plitimą.

„Koronaviruso ekonominės pasekmės bus reikšmingos. Tai neišvengiama. Glaudžiai bendradarbiaujame su valstybėmis narėmis analizuodami situaciją ir koordinuodami ekonomines priemones. Šiai nepaprastajai padėčiai [išspręsti] būtinos suderintos priemonės. Šiuo atveju solidarumas ir bendradarbiavimas yra raktažodžiai“, – nurodė eurokomisaras.