„Tikimės konkrečios paramos iš mūsų visų sąjungininkių šioje kovoje“, – sakė Briuselyje viešintis Turkijos vadovas, pridūręs, kad jo šalis smarkiai aukojasi.

„NATO atsidūrusi kritiniame procese, kur jai reikia aiškiai pademonstruoti savo aljanso solidarumą“, – tvirtino R. T. Erdoganas.

Turkų lyderis taip pat paragino NATO įgyvendinti ankstesnius įsipareigojimus sustiprinti Turkijos gynybą.

Briuselyje R. T. Erdoganas vieši augant spaudimui Europos šalims po Turkijos prezidento pareiškimo, kad Ankara nebetrukdys pabėgėliams, bandantiems pasiekti Vakarus.

Turkijoje gyvena apie 3,6 mln. sirų pabėgėlių.

Beveik milijonas žmonių iš šiaurės vakarinės Sirijos Idlibo provincijos pasitraukė Turkijos sienos link dėl Damasko režimo, padedamo Rusijos aviacijos, pradėto puolimo.

Vien vasarį Turkija nuo režimo ugnies neteko daugiau kaip 50 karių.

„Mūsų sąjungininkės turėtų pademonstruoti solidarumą su mūsų šalimi nediskriminuodamos ir nereikšdamos politinių sąlygų“, – pareiškė R. T. Erdoganas.

„Labai svarbu, kad parama, kurios prašome, būtų suteikta nedelsiant“, – pridūrė jis.

Vėliau pirmadienį turi prasidėti R. T. Erdogano derybos su Europos Vadovų Tarybos pirmininku Charles'iu Micheliu ir Europos Komisijos vadove Ursula von der Leyen, pademonstravusiais paramą Graikijai kaip Europos „skydui“ prieš Turkiją palikti raginamus migrantus.

Ch. Michelis ir U. von der Leyen ragino turkų lyderį nebeleisti išvykti pabėgėliams ir migrantams ir kvietė derėtis dėl naujo susitarimo, pagal kurį ES narės prisiimtų daugiau įsipareigojimų, kad palengvintų humanitarinę situaciją Sirijos ir Turkijos pasienyje.

Atvykęs į Briuselį, R. T. Erdoganas kritikavo Graikiją, kaltinusią Turkiją dėl naujausios migrantų krizės.

„Neracionalu ir neatidu, kad sąjungininkė ir kaimynė beda pirštu į Turkiją, kaltindama dėl nereguliuojamos migracijos“, – tvirtino Turkijos prezidentas.

„Neleisime šiai šaliai pamėginti gauti nesąžiningos naudos, piktnaudžiaujant dabartine padėtimi“, – pridūrė jis.

Tuo metu NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas atkreipė dėmesį į Turkijos, kaip priešakinėse linijose atsidūrusios Aljanso narės vaidmenį, ir sakė, kad „jokia kita sąjungininkė labiau nenukentėjo nuo teroro atakų ir jokia kita sąjungininkė neturi daugiau pabėgėlių“.

J. Stoltenbergas patikino, kad NATO parama Turkijai tęsis, bet išreiškė „didelį susirūpinimą“ dėl įvykių Turkijos ir Graikijos pasienyje.

„Migracijos ir pabėgėlių srautų problema yra bendras iššūkis, reikalaujantis bendrų sprendimų“, – sakė jis.