Pasak jų, renginys, kuris buvo planuotas balandžio mėnesį, vykdavo Lenkijoje pastaruosius 32 metus iš eilės, ir kasmet pritraukdavo tūkstančius žmonių iš maždaug 40 šalių.

Holokaustą išgyvenę žmonės, svarbūs veikėjai ir jaunuoliai tradiciškai praeina pro vartus, įrengtus prie įėjimo į Aušvico stovyklą, o paskui žygiuoja daugiau nei 3 km iki Birkenau stovyklos, kur buvo sunaikinta dauguma aukų.

„Pasitarę su atitinkamomis sveikatos apsaugos įstaigomis ir pareigūnais, su skaudančia širdimi esame priversti paskelbti, kad atidedamas šių metų „Gyvųjų žygis“ Lenkijoje“, – sekmadienį išplatintame pareiškime cituojamas organizacinio komiteto pirmininkas Shmuelis Rosenmanas.

„Mūsų pagrindinis rūpestis yra daugybės dalyvių ir prie jų prisijungiančių Holokaustą išgyvenusių žmonių sveikata“, – pridūrė jis.

Nuo 1940 metų iki 1945-ųjų pradžios nacistinė Vokietija Aušvice-Birkenau nužudė apie 1,1 mln. žmonių, įskaitant milijoną žydų iš įvairių Europos šalių.

1945 metų sausį Raudonoji armija išvadavo stovyklą, kur taip pat žuvo apie 80 tūkst. ne žydų kilmės lenkų, 25 tūkst. romų ir 20 tūkst. sovietų karių.

Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis savo ruožtu pirmadienį paskelbė, kad keturiose sienos su Vokietija perėjose ir viename tokiame punkte Čekijos pasienyje bus tikrinama keleivių sveikatos būklė.

Premjeras pareiškė žurnalistams, kad dauguma lig šiol Lenkijoje nustatytų užsikrėtimo koronavirusu atvejų siejami su žmonėmis, atvykusiais iš užsienio.

Keliautojams bus matuojama temperatūra, taip pat bus renkama kontaktinė informacija, kad prireikus su jais būtų galima susisiekti.

M. Morawieckis paragino lenkus atšaukti visus planuojamus didelius renginius, o žmones, kuriems jau paskirtas karantinas – griežtai jo laikytis.