Senovinis hinduistų pavasario festivalis, žymintis žiemos pabaigą ir gėrio pergalę prieš blogį, yra valstybinė šventė. Šiemet jis bus švenčiamas antradienį, kai daugybė žmonių turi išeiti į gatves laistytis vandeniu ir dažais.

Tačiau dėl viruso protrūkio, šalyje patvirtinus 30 užsikrėtimo atvejų, vyriausybė perspėjo vengti masinių susibūrimų.

Indija yra antra pasaulio valstybė pagal gyventojų skaičių po Kinijos, kur virusas praėjusių metų pabaigoje atsirado.

„Ekspertai visame pasaulyje patarė sumažinti masinių susibūrimų, kad būtų išvengta COVID-19 plitimo, – trečiadienį socialiniame tinkle „Twitter“ parašė N. Modi. – Todėl šiais metais nusprendžiau nedalyvauti jokioje Holi programoje.“

Tačiau Nandgaono kaimo Utar Pradešo valstijoje gyventojai nepaisydami nuogąstavimų ketvirtadienį kiek iš anksto pradėjo švęsti. Naujienų agentūrai AFP jie sakė nenorintys, kad virusas suvaržytų jų gyvenimą.

„Jei rūpinsimės,... turėsime likti namie ir nieko nedaryti, nes virusas yra čia, bet gyvenimas taip nevyksta, – sakė 23 metų studentė Preggya (Pregja). – Tiesiog turime imtis atsargumo priemonių ir viskas bus gerai.“

41 metų turistas iš Italijos Mauro (Mauras) sakė: „Mums reikia protingai spręsti šį klausimą. Galvoju, kad tai rimtas dalykas, bet, mano nuomone, pradėta per daug rimtai... su juo tvarkytis."

Visame pasaulyje naujuoju koronavirusu SARS-CoV-2, sukeliančiu ligą COVID-19, jau užsikrėtė daugiau kaip 97 tūkst. žmonių, o daugiau kaip 3,3 tūkst. mirė. Ketvirtadienį virusas buvo pasiekęs daugiau kaip 80 valstybių ir teritorijų.

Daugiausia Indijoje, Nepale ir kitose dideles hinduistų bendruomenes turinčiose valstybėse švenčiama Holi vyksta per paskutinę žiemos pilnatį.