Pranešime sakoma, kad „Liaudies tarno“ frakcija parlamente susitarė, kad į premjero postą bus siūlomas dabartinis vicepremjeras Denysas Šmyhalia.

„Hončarukas parašė pareiškimą, perdavė [jį] parlamentui. Dabar frakcijoje nubalsavome jį patenkinti. Jis jau nebe premjeras“, – žurnalistams po „Liaudies tarno“ frakcijos posėdžio sakė deputatas Oleksandras Dubynskis.

Praėjusią savaitę šaltiniai prezidentūroje ir vyriausybėje sakė, kad prezidentas Volodymyras Zelenskis planuoja pakeisti 35 metų O. Hončaruką, jauniausią visų laikų Ukrainos premjerą, dėl jo prasto vadovavimo ekonomikai.

D. Šmyhalios kandidatūra į premjero postą per frakcijos posėdį buvo pasiūlyta V. Zelenskio, remiamo „Liaudies tarno“.

Šią informaciją patvirtino įstatymų leidėjas Mychaila Raduckis.

„Šmyhalią pasiūlė prezidentas... Frakcija palaikė“, – žurnalistams sakė jis.

Pasak M. Raduckio, D. Šmyhalios kandidatūrą frakcija palaikė vienbalsiai, vienam deputatui susilaikius.

V. Zelenskis sušaukė trečiadienį įvyksiantį Aukščiausiosios Rados nepaprastąjį posėdį, per kurį bus svarstomas vyriausybės pertvarkymas.

O. Hončarukas – teisininkas, beveik neturėjęs ankstesnės politinės patirties – praėjusį mėnesį įteikė atsistatydinimo raštą, pasirodžius įrašams, kuriuose jis kritikuoja prezidento „labai primityvų“ įsivaizdavimą apie ekonomiką.

V. Zelenskis tą pačią dieną atsistatydinimo pareiškimą atmetė ir sakė, kad nori suteikti O. Hončarukui „antrą galimybę“.

Pirmadienį O. Hončarukas pakomentavo kritiką jo ekonomikos politikai: „Aišku, mes šiuo klausimu konsultuosimės su prezidentu ir parlamentu.“

Premjeras tąsyk sakė neketinąs atsistatydinti, bet netiesiogiai patvirtino spėliones apie galimą kabineto pertvarkymą, pareiškęs, kad ketina sustiprinti savo vyriausybę.

„Kaip jau esu sakęs, galvojame apie rimtą vyriausybės sustiprinimą“, – pabrėžė jis, bet nepatikslino, kurie ministrai gali būti atleisti ir kada.

V. Zelenskis premjeru O. Hončaruką paskyrė rugpjūtį, šalies ekonomikai vis dar išgyvenant blogus laikus ir teberusenant karui su prorusiškais separatistais Ukrainos rytuose.

Jo kandidatūrą greitai patvirtino Aukščiausioji Rada, kurioje daugumą turi V. Zelenskio partija „Liaudies tarnas“.