Valdžios institucijos teigė, kad užsikrėtęs asmuo gyvena vakarinėje Oregono valstijoje. Suaugęs asmuo, kuris šiuo metu yra hospitalizuotas, kiek žinoma, kontaktavo su žmonėmis vienoje pradinėje mokykloje.

Oregono sveikatos administracijos direktorius Patrickas Allenas reporteriams sakė, kad atvejis yra „spėjamas“, kadangi dar laukiama tikslių testų rezultatų iš JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC).

„To jau laukėme ir esame tam pasiruošę“, – sakė jis.


Pareigūnai teigė, kad pradinė mokykla bus uždaroma iki kovo 4 dienos, joje bus vykdomas valymas. Pareigūnai kalbėsis su įstaigos darbuotojais ir vaikų tėvais.

Du kiti nežinomos kilmės koronaviruso atvejai šalyje šią savaitę buvo nustatyti kaimyninėje Kalifornijos valstijoje. Abu infekuoti asmenys yra senyvi žmonės, nežinomomis aplinkybėmis virusu užsikrėtę šiaurinėje valstijos dalyje.

Užsikrėtusiųjų virusu skaičius Jungtinėse Valstijose greičiausiai dar augs. Pasak CDC, ketvirtadienį šalyje virusu užsikrėtusiųjų skaičius siekė 60.

Kalifornijos gubernatorius Gavinas Newsomas ketvirtadienį sakė, kad 33 žmonėms buvo nustatytas koronavirusas, o penki infekuoti asmenys išvyko iš valstijos.

Visame pasaulyje šiuo metu virusu yra užsikrėtę per 84 tūkst. žmonių, o mirė 2 870.