Tai buvo dar vienas ugnies nutraukimo tarp konflikto šalių, kovojančių dėl Tripolio kontrolės, pažeidimas.

Skrydžiai į Mitigos tarptautinį oro uostą ir iš jo buvo sustabdyti daugiau kaip keturias valandas. Pareigūnai socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė, kad oro uostas buvo uždarytas po „nepertraukiamo bombardavimo“ aplink jo perimetrą.

Jungtinių Tautų misija Libijoje (UNSMIL) socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė apie „pasikartojantį bombardavimą pastarąsias dvi dienas“, kurio taikinys buvo Mitiga.

JT pripažįstama ir sostinėje įsikūrusi Nacionalinės santarvės vyriausybė (NSV) dėl tokių atakų kaltina šalies rytus kontroliuojančias savo varžovo maršalo Khalifos Haftaro pajėgas, kurios pernai balandį pradėjo puolimą Tripoliui užimti.

Kh. Haftarą remiančios pajėgos sako, kad NSV šiuo oro uostu naudojasi kariniais tikslais.

Abi šalys susitarė dėl ugnies nutraukimo, kuriam tarpininkavo Turkija ir Rusija. Ankara remia NSV, o Maskva – Kh. Haftarą.

Ugnies nutraukimas įsigaliojo sausio 12 dieną, bet jis nuolat pažeidinėjamas.

Smūgiai Mitigos oro uostui buvo suduoti kitą dieną po to, kai Ženevoje turėjo prasidėti politinės derybos. Konflikto šalys pareiškė, kad į jas nevyks.

Šios derybos turėjo vykti drauge su karinėmis ir ekonominėmis derybomis, pagal JT remiamą dialogą konfliktui išspręsti.

Bendra karinė komisija praėjusį sekmadienį derybas Ženevoje užbaigė „ugnies nutraukimo susitarimo projektu“, kuris galutinai turi būti parengtas kovo mėnesį, nurodo UNSMIL.

JT misija „griežtai pasmerkė“ ketvirtadienio raketų atakas.

„Šie pažeidimai vyksta tokiu metu, kai libiai dirba su JT... dėl šio konflikto ir Libijos žmonių kančių, kurios didėja su kiekviena diena, užbaigimo“, – tviteryje parašė UNSMIL.

Per kovas nuo balandžio žuvo daugiau kaip 1 tūkst. žmonių, nurodo JT.

Šiaurės Afrikoje esanti Libija į chaosą nusirito per NATO paremtą 2011 metų sukilimą nužudžius diktatorių Muammarą Gaddafi.