Diena anksčiau 83 metų popiežius atrodė persišaldęs.

„Dėl nesmarkaus negalavimo jis nusprendė likti šalia Šv. Mortos“ svečių namų Vatikane, kur gyvena, sakoma vyriausiojo atstovo spaudai Matteo Bruni pareiškime.

Jame kalbama apie mišias Laterano Šv. Jono bazilikoje, vienoje didžiausių Romos bažnyčių.

M. Bruni sakė, kad kitais atžvilgiais argentiniečių popiežiaus darbotvarkė nepasikeitė.

Pranešimas pasirodė Italijai stengiantis suvaldyti didžiausią naujo koronaviruso protrūkį Europoje, šalyje jau užregistravus maždaug 400 užsikrėtimo atvejų.

Vatikano pranešime naujoji liga COVID-19 neminima.

Pranciškus nėra apribojęs jokios savo veiklos, kuri dažnai apima bendravimą su žmonėmis minioje, rankų paspaudimus.

Pontifikas, kuris turi tik vieną plautį ir problemų dėl klubo, labai retai atšaukia jo darbotvarkėje numatytus reikalus.

Naujienų portalas „Vatican News“ pranešė, kad popiežius anksčiau ketvirtadienį aukojo kasdienes mišias Šv. Mortos namuose, o paskui, kaip planuota, susitiko su pasaulinio katalikų klimato judėjimo nariais.

Italijoje užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų padaugėjo iki 528, tačiau į šį skaičių įtraukiami ir 40 žmonių, kurie pasveiko nuo viruso, paskelbė šalies Civilinės saugos agentūros vadovas Angelo Borrellis. Jis taip pat teigė, kad nuo koronaviruso mirė 14 žmonių, tačiau tiksli žmonių mirties priežastis dar nustatinėjama.

Anksčiau pranešta apie Italijoje koronavirusu užsikrėtusių 470 žmonių.

Pasak A. Borrellio Italijos šiauriniame Lombardijos regione nuo koronaviruso pasveikusius 37 pacientus. Anksčiau Romoje nuo koronaviruso pasveiko dar trys žmonės.

Spaudos konferencijoje Romoje A. Borrellis tvirtino, kad koronaviruso aukų skaičius išaugo iki 14, tačiau tai esą dar turės patvirtinti atsakingos institucijos.

Pareigūnas, be kita ko, paminėjo, kad, iš 528 užsikrėtimo atvejų, 282 žmonės dar bus papildomai tiriami Italijos nacionaliniame sveikatos institute.