Iš viso autobuse buvo 24 žmonės. Apie tai ketvirtadienį, vasario 27 dieną, specialioje spaudos konferencijoje Taline pareiškė sveikatos departamento vadovė Marike Jurilo, rašo rus.err.ee.

„Greičiausiai Irano pilietis koronavirusu užsikrėtė Irane, kur lankėsi su darbo vizitu. Jis pats išsikvietė greitąją pagalbą, paskambinęs trumpuoju numeriu 112. Praktiškai iš karto buvo izoliuotas“, – teigia pareigūnė.

Anot pareigūnės, ketvirtadienio rytą pareigūnai nustatė visų autobusu atkeliavusių keleivių tapatybes. Autobusas iš Rygos į Taliną atvyko vasario 26 dieną 18 val. 30 min.

Skelbiama, kad iranietis į Rygą atskrido iš Turkijos.

Remiantis sveikatos departamento duomenimis, iš viso autobuse buvo 24 asmenys, įskaitant vairuotoją, užsikrėtusį Irano pilietį ir jo dukrą.
Nepaisant to, remiantis transporto bendrovės „Lux Express“ duomenimis, į reisą buvo parduoti 24 bilietai.

„Su visais keleiviais pavyko susisiekti. Jie gavo nurodymus, kaip elgtis tokiose situacijoje“, – pridūrė M. Jurilo.


Tuo metu susisiekimo bendrovė „Lux Express“ vėliau ketvirtadienį nurodė perdavusi Sveikatos apsaugos departamentui duomenis apie 23 keleivius, važiavusius reisu iš Rygos kartu su užsikrėtusiu iraniečiu.

„Informaciją, kad kalbama apie mūsų keleivį, gavome ketvirtadienį 9 val. 30 min. (vietos ir Lietuvos laiku). Iškart sušaukėme krizių grupę, o ši susisiekė su Sveikatos apsaugos departamentu, su kuriuo bendradarbiaudami vykdome virtinę priemonių saugumui užtikrinti“, – sakė „Lux Express“ vykdomasis direktorius Janno Ritsbergas.

„Lux Express“ duomenimis, užsikrėtęs asmuo važiavo autobusu, trečiadienį 14 val. išvykusiu iš Rygos ir 18 val. 30 min. atvažiavusiu į Taliną. Į šį reisą parduoti 24 bilietai.

Bendrovė informavo apie padėtį autobuso vairuotoją ir palydovą; jie buvo išleisti atostogų viruso inkubaciniam laikotarpiui. „Lux Express“ pažadėjo informuoti visus savo darbuotojus dėl tolesnių veiksmų.

„Minėto reiso autobusas buvo Taline buvo išvalytas ir 21 val. 30 min. išvažiavo į Sankt Peterburgą. Sveikatos apsaugos departamentas patikino, kad be viruso nešiotojo užsikrėsti autobuse mažai tikėtina, bet, nepaisant to, autobusas bus pašalintas iš eismo ir nuodugniai dezinfekuotas“, – pranešė įmonė.

Delfi primena, kad Estija ketvirtadienį ryte pranešė, kad šalyje nustatytas pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis.

Socialinių reikalų ministras Tanelis Kiikas sakė visuomeniniam transliuotojui ERR, kad „turimas omenyje Estijos gyventojas, nesantis jos pilietis“.

Pasak ministro, šis asmuo yra į Estiją neseniai iš Irano grįžęs šios šalies pilietis. Šiuo metu jis hospitalizuotas.

Pasak ministro, minimas vyras neseniai sugrįžo į Estiją autobusu iš Rygos.

Iranas iki šiol yra užfiksavęs daugiau 130 užsikrėtimo koronavirusu atveju; 19 šių pacientų mirė.