Rusija aneksavo Krymą 2014 m. Tokį žingsnį pasmerkė tarptautinė bendruomenė. Po to sekė Rusijos remiamų separatistų karas Rytų Ukrainoje, pasiglemžęs 13 tūkst. žmonių gyvybes.

Kreipdamasis į forumo „Krymo amžius“ dalyvius, V. Zelenskis sakė, kad vasario 26 d. Ukrainoje bus pradėta minėti kasmetinė Rezistencijos Krymo okupacijai diena.

„Yra tokių konceptų, kuriems net nereikia įrodymo: savaitė turi septynias dienas, Žemė yra apvali ir Krymas yra Ukrainos“, – sakė V. Zelenskis.

Maskvoje Kremliaus atstovas Dmtitrijus Peskovas savo ruožtu išreiškė „kategorišką“ Rusijos nepritarimą šiai žiniai iš Ukrainos.

V. Zelenskio pranešimas buvo paskelbtas Prancūzijai ir Vokietijai atnaujinus pastangas pabaigti Donbaso regione Ukrainos rytuose vykstantį karą.

Gruodį Paryžiuje V. Zelenskis pirmą kartą susitiko su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Tačiau derybose, kuriose taip pat dalyvavo Vokietijos kanclerė Angela Merkel bei Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, daugiausiai dėmesio skirta karo Rytų Ukrainoje klausimui, bet ne Krymo aneksijai.

„Darome viską, ką galime, kad baigtume karą Donbase, – teigė V. Zelenskis. – Tačiau tai nereiškia, kad Krymo klausimas jau nebėra įtrauktas į darbotvarkę arba kad tai bus kaina, kurią mokėsime už taiką.“

2014 m. vasario 26 d. tūkstančiai Krymo gyventojų susirinko į mitingą regiono sostinėje Simferopolyje, kad pasipriešintų bet kokiam atsiskyrimui nuo Ukrainos.