Remiantis šalies civilinės saugos departamento statistika, dar antradienio vakarą užsikrėtimo atvejų buvo 322, o mirčių – 10.

Visi iki šiol Italijoje mirę žmonės arba buvo pagyvenusio amžiaus arba sirgo dar ir kitomis ligomis.

PSO: naujų užsikrėtimo atvejų dabar daugiau už Kinijos ribų


Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį paskelbė, kad dabar per dieną užregistruojamų naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų daugiau yra ne Kinijoje, o už jos ribų.

Tai rodo Kinijoje atsiradusio koronaviruso protrūkio eigos pasikeitimą.

„Vakar naujų atvejų, apie kuriuos pranešta ne Kinijoje, skaičius pirmą kartą buvo didesnis už naujų atvejų Kinijoje skaičių“, – Ženevoje diplomatams sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

Ši Jungtinių Tautų agentūra nurodė, kad antradienį naujų atvejų skaičius Kinijoje buvo 411, o kitur pasaulyje užregistruoti 427 nauji atvejai.

Virusas patvirtintas Graikijoje, Prancūzijoje mirė pirmas pilietis

Graikijos sveikatos apsaugos ministras patvirtino, kad šalyje nustatytas pirmasis koronaviruso atvejis.
Virusas patvirtintas 38-erių metų moteriai, grįžusiai iš šiaurės Italijos.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas sakė, kad moteris gydoma Salonikų miesto ligoninėje ir kad jos būklė yra gera.

Šiuo metu Italija yra labiausiai naujojo koronaviruso sukeliamos ligos COVID-19 paveikta Europos valstybė – joje nustatyta daugiau kaip 300 užsikrėtimo atvejų, o 11 pacientų mirė.

Graikijos vyriausybė antradienį paskelbė masinio koronaviruso protrūkio atveju uždarysianti kai kurias viešąsias erdves ir apribosianti susisiekimą.

Vienas 60-metis tapo pirmuoju Prancūzijos piliečiu, mirusiu dėl naujojo koronaviruso infekcijos komplikacijų, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Vyras, antradienio pavakare skubiai atvežtas į vieną Paryžiaus ligoninę sunkios būklės, mirė praeitą naktį ir tapo iš viso antrąja koronaviruso auka šalyje, nurodė sveikatos apsaugos viceministras Jerome'as Salomonas.

Pirmąja infekcijos COVID-19 auka Prancūzijoje tapo vasario viduryje miręs 80-metis turistas iš Kinijos.

Mirtis fiksuota Austrijoje, virusas pasiekė Pietų Ameriką

Austrijos Karintijos žemėje, įtariama, nuo koronaviruso infekcijos mirė 56 metų atostogautoja iš Italijos.

Apartamentų kompleksas, kuriame gyveno moteris, uždarytas, skelbia austrų žiniasklaida.

Atliekami tolesni tyrimai mirties priežasčiai nustatyti. Jų rezultatų tikimasi trečiadienį.

Apartamentų kompleksas uždarytas. Gyventojams neleidžiama išeiti iš pastato. Jie taip pat tiriami. Policija aiškinasi galimus moters kontaktus su kitais asmenimis. Vyksta pasikeitimas informacija tarp tarnybų, taip pat Austrijos ir Italijos, kad būtų galima imtis visų kitų reikalingų veiksmų.

Koronavirusas jau išplito po visus žemynus, išskyrus Antarktidą po to, kai naktį į trečiadienį Lietuvos laiku pasitvirtino atvejis Brazilijoje. 61-erių vyrui iš San Paulo virusas nustatytas šiam vasario 21 dieną grįžus iš kelionės po šiaurės Italiją

EK: gali tekti koreguoti ekonomikų augimo prognozes


Dėl Europoje plintančios koronaviruso COVID-19 epidemijos gali tekti koreguoti ekonomikų augimo prognozes, Latvijoje pareiškė Europos Komisijos atstovai.

Šiuo metu Italija yra labiausiai naujojo koronaviruso sukeliamos ligos paveikta Europos valstybė – joje nustatyta daugiau kaip 300 užsikrėtimo atvejų, o 11 pacientų mirė.

Antradienį apie pirmuosius šios ligos atvejus pranešė Austrija, Kroatija ir Šveicarija, o trečiadienį COVID-19 buvo nustatytas Graikijoje.

Naujas koronavirusas sparčiai išplito kai kuriuose Azijos, Europos ir Artimųjų Rytų regionuose, nors epidemijos pirminiame židinyje Kinijoje naujų užsikrėtimo atvejų ir mirčių skaičius mažėja.

Pasaulio sveikatos organizacija paragino šalis „ruošis galimai pandemijai“ – šiuo terminu vadinama epidemija, išplintanti už valstybių sienų ir žmones paveikianti pasauliniu lygiu.

ES: nėra priežasčių panikai dėl koronaviruso Europoje


Naujasis koronavirusas Europai kelia susirūpinimą, bet panikai priežasčių nėra, trečiadienį sakė Europos Sąjungos sveikatos apsaugos komisarė Stela Kirjakides, Italijai grumiantis su trečiu pagal dydį protrūkiu pasaulyje.

„Tai susirūpinimą kelianti situacija, bet negalime pasiduoti panikai“, – Romoje žurnalistams sakė S. Kirjakides, prieš tai susitikusi su Italijos sveikatos apsaugos ministru Roberto Speranza.

„Mes ES vis dar esame izoliavimo stadijoje, svarbu to nepamiršti“, – pridūrė ji ir paragino valstybes nares intensyviau ruoštis potencialiai pandemijai.

Į Italiją atvyko bendra ES ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) komanda, turinti padėti suvaldyti protrūkį, o S. Kyriakides paragino šiuos ekspertus geriau informuoti visuomenę apie ligą, taip pat „nustatyti sritis, kuriose reikės tolesnės ES paramos“.

„Susidūrėme su padėtimi, kai nežinome daugybės dalykų apie šį virusą, pavyzdžiui, jo kilmę ir kaip jis plinta“, – sakė komisarė.

„Taip pat privalome būti budrūs, kai kalbama apie dezinformaciją ir ksenofobinius pareiškimus, kurie klaidina piliečius ir verčia abejoti valstybės pareigūnų darbu“, – pridūrė ji.

S. Kyriakides taip pat kritiškai įvertino skirtingus ES šalių požiūrius į problemą, ir paragino vyriausybes dalintis informacija su Briuseliu.

Vis tik ji pasveikino ES sveikatos apsaugos ministrų, posėdžiavusių antradienį Romoje pirmininkaujant R. Speranzai, sprendimą neuždaryti sienų.

Ji taip pat gyrė šiuo metu rotacijos tvarka Bendrijai pirmininkaujančią Kroatiją dėl reguliarių bloko sveikatos apsaugos ministrų susitikimų šaukimo.

Trečiadienį italų pareigūnai paskelbė apie 12-tą mirties atvejį, susijusį su koronaviruso protrūkiu, ir apie naują užregistruojamų atvejų skaičiaus šuolį. Dabartinis užsikrėtimo atvejų skaičius Italijoje yra 374.

Remiantis šalies civilinės saugos departamento statistika, dar antradienio vakarą užsikrėtimo atvejų buvo 322, o mirčių – 10.

Tai kol kas rimčiausias ligos COVID-19 protrūkis Europoje.

Kitur Europoje pranešta apie kelis užsikrėtimo atvejus, susijusius su žmonėmis, kurie neseniai lankėsi Šiaurės Italijos Lombardijos regione, labiausiai paveiktame naujojo viruso protrūkio.