Sveikatos komisija Pekine trečiadienį pranešė, kad kronavirusas čia pražudė dar 52 žmones. Bendras aukų Kinijoje skaičius pasiekė 2 715. Naujų susirgimų padaugėjo 406 iki 78 000.

Visgi šis skaičius žymi mažiausią aukų pagausėjimą per ilgesnį kaip trijų savaičių laikotarpį.

Nuo protrūkio pradžios gruodį šalyje mirė iš viso 2 715 virusu SARS-CoV-2 užsikrėtusių žmonių.

Visi per pastarąją parą užregistruoti mirties atvejai buvo protrūkio pirminiame židinyje Hubėjaus provincijoje, kur taip pat nustatytas 401 iš 406 naujų užsikrėtimo atvejų, pranešė Nacionalinė sveikatos apsaugos komisija.

Kinijoje naujų užsikrėtimo atvejų sumažėjo. Daugelis provincijų pastarosiomis dienomis nenustatė jokių naujų pacientų, susirgusių koronaviruso infekcija COVID-19.

Tik penki nauji pacientai buvo užregistruoti už protrūkio epicentro ribų, ir šis skaičius yra mažiausias per daugiau kaip mėnesį.

Per epidemiją, prasidėjusią Hubėjaus provincijos sostinėje Uhana, Kinijoje užsikrėtė daugiau kaip 78 tūkst. žmonių. Naujasis koronavirusas taip pat išplito dešimtyse kitų šalių.

Pietų Korėjoje nuo šios ligos iki trečiadienio mirė 11 žmonių, už užsikrėtusiųjų bendras skaičius išaugo iki 1 146. Šiuo metu jis yra didžiausias už Kinijos ribų.


Brazilijoje antradienį galimai užregistruotas pirmasis koronaviruso atvejis, tviteryje pranešė šalies Sveikatos ministerija. Tai gali būti ir apskritai pirmasis atvejis Pietų Amerikoje.

Oficialiame ministerijos pranešime teigiama, kad tiriamas atvejis San Paule. Čia į medikus kreipėsi 61 metų vyras, kuris vasario 9-21 dienomis lankėsi Šiaurės Italijoje ir kuriam pasireiškė tokie ligos simptomai, kaip kosulys. Jis izoliuotas namuose.

Salvadoras uždraudė į šalį atvykti asmenims iš Italijos ir Pietų Korėjos. Salvadoro piliečiai ir diplomatai, atvyksiantys iš šių šalių, 30 dienų turės praleisti karantine, tviteryje rašė prezidentas Nayibas Bukelė.

Pietų Korėjoje fiksuota daugiausiai viruso atvejų už Kinijos ribų. Bendras infekuotų asmenų skaičius čia išaugo iki 1 146. Mirčių padaugėjo iki 10. Iš naujų atvejų 134 fiksuoti Tegu mieste, kur yra Shincheonji bažnyčia, kuri siejama su viruso protrūkiu.

JAV didmiestis San Franciskas, baimindamasis viruso, paskelbė ekstremalią padėtį. Tai „proaktyvus“ žingsnis, antradienį pranešė miesto valdžia. Nors tarp San Francisko gyventojų kol kas nėra patvirtintų atvejų, tačiau globali padėtis esą greitai kinta ir būtina stiprinti prevenciją.

Paskelbus ekstremalią padėtį, rimtu atveju galima greitai mobilizuoti pinigines lėšas ir kitas pagalbos priemones.

Japonijos Hokaido prefektūroje, anot naujienų agentūros „Kyodo“, nuo ketvirtadienio kelioms dienoms uždaromos visos valstybinės pradinės ir vidurinės mokyklos. Regione iki šiol patvirtinti 35 užsikrėtimo virusu atvejai. Tarp infekuotųjų yra moksleivių, mokytojų ir mokyklinių autobusų vairuotojų. Japonijos vyriausybė žada nusiųsti į Hokaidą specialistų komandą, kad suvaldytų didžiausią susirgimų skaičių už Tokijo ribų.

Koronavuruso epidemijai kilus Italijoje, apie sukėlėją praneša vis daugiau Europos šalių. Apie Covid-19 atvejus antradienį skelbė Austrija, Kroatija, žemyninė Ispanija ir Šveicarija. Virusas gresia išplisti ir Persijos įlankose regione.

Europos šalys imasi priemonių

Italijoje daugėjant užsikrėtimo koronavirusu atvejų, kitos Europos šalys ėmėsi papildomų priemonių kovoti su viruso plitimu.

Karantinas keliaujantiems

Rumunija karantiną paskelbė visiems iš viruso paveiktų teritorijų Šiaurės Italijoje atvykstantiems asmenims. Jiems atriboti oro uoste įrengti specialūs koridoriai.

Iš kitų Italijos bei Kinijos teritorijų atvykstantiems keliautojams rekomenduojama pasilikti namuose.

Prancūzijos piliečių, atvykstančių iš viruso paveiktų Italijos regionų, taip pat prašoma dvi savaites vengti „visų nebūtinų išėjimų“ ir nevesti vaikų į mokyklą.

Jungtinė Karalystė (JK) pareikalavo, kad iš Šiaurės Italijos, Kinijos, Pietų Korėjos ir Irano viruso paveiktų teritorijų atvykstantys piliečiai izoliuotų save ir apie atvykimą praneštų valdžiai. O keliautojai, į JK atvykstantys iš netoli šių regionų esančių teritorijų, apie atvykimą turėtų pranešti, jei pajus viruso simptomus.

Europos Parlamentas savo ruožtu paprašė, kad iš paveiktų vietų atvykstantys keliautojai namuose pasiliktų bent 14 d.

Bosnijos ir Hercogovinos valdžia taip pat rekomendavo iš paveiktų regionų atvykstantiems keliautojams apsilankyti pas gydytojus ir pasilikti namuose.

Susisiekimo trukdžiai

Bulgarija atšaukė visus skrydžius iš sostinės Sofijos į Milaną iki kovo 27 d.

Austrijos valdžios atstovai tvirtino, kad, sekmadienį laikinai nutraukus susisiekimą traukiniais Brenerio kalnų perėjoje, šią savaitę gali pasitaikyti ir laikinų sienos uždarymų.

Pirmadienį Prancūzijos pareigūnai sustabdė iš Milano į Lioną atvykusį autobusą ir neleido išlipti jo keleiviams, sunerimus, kad tarp jų galėjo būti ir koronavirusu užsikrėtusių žmonių.

Naujienų portalas „LyonMag“ pranešė, kad vairuotojas italas kosėjo, todėl buvo nuvežtas atlikti patikrą.

Perspėjimai dėl kelionių

Austrijos, Vengrijos, Ukrainos ir Rumunijos pareigūnai piliečiams rekomendavo nesilankyti viruso paveiktose Italijos teritorijose.

Suomijos vyriausybė piliečiams rekomendavo lankantis Italijoje būti „ypač budriems“ ir apie kelionių planus perspėti konsulines tarnybas. Išlaikyti budrumą rekomenduoja ir Danijos vyriausybė.

Kroatija savo ruožtu atšaukė visas mokinių išvykas ateinančioms 30 dienų.

Patikrinimai

Kelios ES šalys oro uostuose vykdo griežtesnius patikrinimus iš Italijos atvykstantiems asmenims, kuriems pasireiškė karščiavimo simptomai.

Temperatūros patikrinimai atliekami Budapešte ir Debrecene – antrame pagal dydį Vengrijos mieste, taip pat oro uostuose Kijeve.

Prahoje taip pat pastatyti specialūs vartai, kur vykdoma tikslinė patikra ir taikomos „padidintos higienos priemonės“.

Varšuvoje medikai tikrina iš Italijos atvykusių lėktuvų keleivių temperatūrą, prieš šiems išsilaipinant.

Kroatijoje iš viruso paveiktų Italijos regionų atvykstančius asmenis apklaus pasienio policijos pareigūnai, epidemiologai bei sanitarijos inspekcijos atstovai.

Ukrainos tarptautinių oro linijų darbuotojai skrydžių į Italiją metu turės vilkėti gumines pirštines ir kaukes.

Ukrainoje temperatūros patikra taip pat bus atliekama Ukrainos–Vengrijos pasienio kontrolės punkte, pro kurį pravažiuoja mikroautobusai, keliaujantys iš Italijos į Ukrainą.

Kitos priemonės

Švedijos sveikatos apsaugos agentūra pranešė, kad valstybė nesiims patikros oro uostuose – tai esą reikalauja daug išteklių ir yra neveiksminga, nes užsikrėtusiems žmonėms viruso simptomai gali ir nepasireikšti. Valstybė atidėjo 40 mln. kronų (3,8 mln. eurų), kurias skirs Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO), kad ši padėtų šalims įveikti koronaviruso plitimą.

Danija PSO koronaviruso krizės fondui taip pat paskyrė 8 mln. kronų (1,1 mln. eurų).