Italijos laikraštis „Corriere della Sera“ taip pat praneša apie pirmąjį koronaviruso atvejį Toskanos regione.

Virusas diagnozuotas 60-ies metų amžiaus vyrui iš Florencijos, sugrįžusiam iš Singapūro.

Sicijoje virusas diagnozuotas moteriai iš Bergamo, miesto koronaviruso epicentre Lombardijoje, kuri kartu su turistų grupe atvyko į Palermą, feisbuke rašo Sicilijos prezidentas Nello Musumeci.

Pasak jo, nesunkia ligos forma serganti moteris buvo izoliuota kartu su savo vyru ir žmonėmis, su kuriais ji turėjo artimą kontaktą.

Italijos premjeras Giuseppe Conte vėlų pirmadienį apkaltino vienos šiaurinėje šalies dalyje įsikūrusios ligoninės vadovybę dėl koronaviruso protrūkio.

Vienai italų televizijai ministras pirmininkas sakė, kad tos ligoninės vadovai, susidūrę su naujuoju koronavirusu, nesilaikė protokolų, bet gydymo įstaigos neįvardijo.

„Šiuo metu žinome, kad tai, kaip buvo vadovaujama vienai ligoninei, nebuvo visiškai tinkama“, – teigė G. Conte.

„Tai tikrai prisidėjo prie plitimo“, – pridūrė jis.

Pagrindinis infekcijos centras Italijoje yra Kodonjo miestas, esantis apie 60 km į pietus nuo Milano.

Kodonjas ir keli kiti šiaurės Italijos miesteliai buvo izoliuoti, siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą.

Pirmadienio vakarą Italija pranešė apie septintą koronaviruso auką šalyje. Visi tie žmonės buvo pagyvenusio amžiaus arba sirgo kitomis ligomis.

Italijos civilinės saugos departamento vadovas Angelo Borrelli pirmadienį per spaudos konferenciją sakė, kad šalyje patvirtinti 229 koronaviruso atvejai. Tai yra didžiausias sergančiųjų skaičius Europoje.

Nuo penktadienio šalyje fiksuotas didžiulis viruso atvejų šuolis – nuo šešių iki 229, bet pirmadienį pranešta tik apie 10 naujų atvejų.

Prancūzijos ministras: koronavirusas keičia globalizacijos žaidimo taisykles

Naujasis koronavirusas globalizacijos atžvilgiu „keičia žaidimo taisykles“ ir verčia permąstyti pasaulinių tiekimo grandinių reikšmę, ypač – sveikatos, medicinos ir autopramonės srityse, pareiškė Prancūzijos finansų ministras Bruno Le Maire'as.

„Koronaviruso epidemija keičia globalizacijos žaidimo taisykles“, – vizito Atėnuose metu sakė B. Le Maire'as, pridurdamas, kad koronaviruso protrūkis parodė „neatsakingą ir nepagrįstą“ priklausomybę nuo Kinijos.

„Negalime ir toliau būti priklausomi nuo Kinijos dėl 80–85 proc. vaistų aktyviųjų ingredientų“, – tikino B. Le Maire'as.

Pasak jo, pramonės sulėtėjimas Kinijoje turi tiesioginį poveikį prekių tiekimui.

Ministro teigimu, daugiau nei 2 700 žmonių visame pasaulyje pražudęs koronavirusas paveiks tiek pasaulio, tiek ir Europos ekonomikos augimą. Taip pat smarkiai bus paveiktas turizmo sektorius, nes į Europą atvyksta itin daug kinų turistų.

B. Le Maire'as tvirtino, kad vien į Prancūziją kasmet atvyksta 2,5 mln. turistų iš Kinijos, o tai yra nemaža dalis visų į šalį atvykstančių turistų.

Prancūzijoje iki šiol nuo koronaviruso mirė vienas žmogus – pagyvenusi kinų turistė. Iš viso dėl koronaviruso į ligoninę buvo paguldyti 11 žmonių, 10 iš jų jau pasveiko.

Pirmadienį, baiminantis koronaviruso, iš Milano į Lioną važiavęs autobusas buvo sustabdytas kelioms valandoms. Milanas yra Italijos šiaurinio Lombardijos regiono sostinė. Lombardija yra koronaviruso protrūkio Italijoje epicentras.