Naujausiais spaudos duomenimis, iš viso jis sužeidė 52 žmones, tarp jų 18 vaikų. 17 nukentėjusiųjų jau paleisti iš ligoninės namo, 7 asmenys buvę sužeisti sunkiai.

Incidento metu sunkią galvos traumą patyrė ir pats vairuotojas, todėl tyrėjai kol kas negali jo apklausti. Atitinkamai neaiškūs ir įtariamojo motyvai.
Iki šiol policijai jis nebuvo žinomas kaip ekstremistas, tačiau praeityje užkliuvo dėl įžeidinėjimų, įsibrovimų ir spaudimo darymo.

Axelis Horstmannas, kuriam priklausančiame name Morice‘as P. gyveno su savo senele, įvertino nuomininką kaip „į akis nekrentantį vyrą, dėl kurio niekas nėra nusiskundęs“.

Niekam negalėjo ir prisisapnuoti, kad jis „galėtų pasielgti taip beprotiškai“. Visi dabar „priblokšti“, – sakė A. Horstmannas Vokietijos redakcijų tinklui „RND“.

Viena Maurice‘o P. kaimynė privačiam televizijos kanalui RTL liudijo, esą, sėsdamas į savo automobilį vyras sakęs: „Netrukus apie mane rašys laikraščiai“.

Be to, kaimynei susidaręs įspūdis, kad jis paveiktas narkotikų.

Medijų ir liudininkų pranešimų, pagal kuriuos vairuotojas buvęs smarkiai apgirtęs ar apkvaitęs nuo narkotikų, vietos policijos atstovas spaudai Alexanderis Badle kol kas nei paneigė, nei patvirtino. Medijų duomenimis, pirmadienio vakare įtariamojo namuose buvo atlikta krata.

Kaip skelbia AFP, pirmadienio popietę 29-erių vyras automobiliu įsirėžė į minią per tradicinę vadinamojo „Rožių pirmadienio“ (Rosenmontag) karnavalo eiseną nedideliame Heseno žemės Volkmarseno mieste. Į įvykio vietą buvo išsiųstos didžiulės policijos ir gelbėtojų pajėgos.

Incidentas įvyko kelios dienos po toje pačioje Heseno žemėje įtariamo kraštutinių dešiniųjų pažiūrų vyriškio įvykdytų šaudynių, pareikalavusių 10 gyvybių. Ši nelaimė sukėlė būgštavimų dėl dar vieno išpuolio.

Tačiau pirmadienio incidento pareigūnai nevadina ataka. Jie sako, kad automobilį vairavęs Vokietijos pilietis pats yra sužeistas ir jo nebuvo galima apklausti iškart po įvykio.

Tuo metu Frankfurto prokurorai pradėjo tyrimą dėl įtarimų pasikėsinimu nužudyti.

Įvykio liudininkai pasakojo, kad sidabrinės spalvos automobilio vairuotojas apvažiavo gatvės užtvarą ir važiuodamas dideliu greičiu rėžėsi į minią.