Ispanijos žiniasklaida, įskaitant „El Mundo“, skelbia, kad minėtasis asmuo – Ispanijoje atostogaujantis gydytojas iš Italijos.

Taip pat pranešama, kad karantinui uždarytas turistų itin pamėgtas „H10 Costa Adeje Palace“ viešbutis, jame šiuo metu yra daugiau nei tūkstantis svečių. Policijos pareigūnai rūpinasi, kad į viešbučio teritoriją niekas neįeitų ir niekas neišeitų, praneša vietos žiniasklaida. Kol kas oficialaus viešbučio atstovų patvirtinimo, jog viešbutis dėl koronaviruso grėsmės uždarytas, nėra, rašo.

Šiuo metu koronavirusu užsikrėtęs italas izoliuotas, antrinei analizei jo tyrimai bus siunčiami į Madridą, nes tokia veiksmų tvarka įtariant koronavirusą, patvirtino Kanarų salų sveikatos apsaugos pareigūnai. Informuojama, kad sergantysis yra iš Italijos Lombardijos regiono, kur koronavirusas jau pražudė kelis žmones. Žinoma, kad pastarąsias šešias Tenerifėje praleistas dienas jis buvo viešbutyje su žmona. Vyras kelias dienas karščiavo, tad kreipėsi į privačią kliniką, iš kur perkeltas į specialų infekcinių susirgimų skyrių.

Kanarų salų prezidentas Angelis Victoras Torresas žurnalistams sakė: „Šią popietę pietinėje Tenerifės dalyje turistui iš Italijos buvo aktyvuotas koronaviruso protokolas. Rytoj Madride bus atlikti nauji tyrimai. Pacientas šiuo metu laikomas karantine“.

Regiono sveikatos apsaugos pareigūnų išplatintame pranešime priduriama: „Protokole numatyta, kad antrasis tyrimas turi būti atliktas Madrido valstybiniame mikrobiologijos centre. Pacientas laikomas karantine, juo rūpinasi sveikatos priežiūros profesionalai“.

Tai jau trečiasis asmuo, kuriam Ispanijoje diagnozuotas koronavirusas: Maljorkoje vasario 9 dieną virusias diagnozuotas britui, o vasario 1-ąją – La Gomeros saloje poilsiavusiam vokiečiui.

ES kovai su koronavirusu skyrė per 230 mln. eurų

Europos Komisija pirmadienį skyrė 232 mln. eurų kovai su plintančiu koronavirusu ir paragino tarptautinę bendruomenę bendradarbiauti.

„Ar tai būtų pasirengimo didinimas Europoje, ar Kinijoje, ar dar kur nors, tarptautinė bendruomenė turi dirbti drauge, o Europa – vaidinti svarbiausią vaidmenį“, – pareiškė EK vadovė Ursula von der Leyen.

„Neturi būti jokių abejonių, kad tai yra globalus iššūkis, ir jis reikalauja visos tarptautinės bendruomenės bendradarbiavimo“, – per spaudos konferenciją Briuselyje sakė už krizių valdymą atsakingas eurokomisaras Janezas Lenarčičius.

Jis apibūdino Briuselio veiksmų spektrą, neapribotą Europos Sąjungos sienų.

„Giname savo piliečius tiek sunkiausiai nukentėjusiuose regionuose, tiek Europoje. Finansuojame vakcinų kūrimą, diagnostiką ir gydymą, kas atneš naudos žmonėms visame pasaulyje. Padedame Kinijai, kuri tebėra pagrindinis epidemijos epicentras. Galiausiai, didiname pagalbą šalims, turinčioms silpnesnes sveikatos apsaugos sistemas; daugelis jų yra Afrikoje“, – kalbėjo J. Lenarčičius.

Iš EK skirtų lėšų 114 mln. eurų bus skirti Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) paruošti pasauliniam planui, kuris reikalingas tobulinti pasirengimą ir reagavimą į nepaprastąsias situacijas šalyse, turinčiose silpnas sveikatos apsaugos sistemas, ir mažiau atspariose valstybėse.

Dar 15 mln. eurų bus skirta Afrikai, įskaitant Pasteuro institutą Dakare, siekiant padėti greičiau diagnozuoti ligą ir vykdyti epidemiologinę priežiūrą.

100 mln. eurų bus skirta tyrimams epidemiologijos, diagnostikos, terapijos ir prevencijos srityse, iš jų 90 mln. – ES ir farmacijos pramonės bendradarbiavimo programai „Naujoviškų vaistų iniciatyva“.

Galiausiai, 3 mln. eurų bus skirta ES pilietinės saugos mechanizmui, finansuoti Bendrijos piliečių evakuaciją iš Uhano miesto Kinijoje.

Italijos premjeras dėl koronaviruso protrūkio kaltina ligoninę

Italijos premjeras Giuseppe Conte vėlų pirmadienį apkaltino vienos šiaurinėje šalies dalyje įsikūrusios ligoninės vadovybę dėl koronaviruso protrūkio.

Vienai italų televizijai ministras pirmininkas sakė, kad tos ligoninės vadovai, susidūrę su naujuoju koronavirusu, nesilaikė protokolų, bet gydymo įstaigos neįvardijo.

Pirmadienio vakarą Italija pranešė apie septintą koronaviruso auką šalyje.

Italijos civilinės saugos departamento vadovas Angelo Borrelli pirmadienį per spaudos konferenciją sakė, kad šalyje patvirtinti 229 koronaviruso atvejai. Tai yra didžiausias sergančiųjų skaičius Europoje.