„Ar tai būtų pasirengimo didinimas Europoje, ar Kinijoje, ar dar kur nors, tarptautinė bendruomenė turi dirbti drauge, o Europa – vaidinti svarbiausią vaidmenį“, – pareiškė EK vadovė Ursula von der Leyen.

„Neturi būti jokių abejonių, kad tai yra globalus iššūkis, ir jis reikalauja visos tarptautinės bendruomenės bendradarbiavimo“, – per spaudos konferenciją Briuselyje sakė už krizių valdymą atsakingas eurokomisaras Janezas Lenarčičius.

Jis apibūdino Briuselio veiksmų spektrą, neapribotą Europos Sąjungos sienų.

„Giname savo piliečius tiek sunkiausiai nukentėjusiuose regionuose, tiek Europoje. Finansuojame vakcinų kūrimą, diagnostiką ir gydymą, kas atneš naudos žmonėms visame pasaulyje. Padedame Kinijai, kuri tebėra pagrindinis epidemijos epicentras. Galiausiai, didiname pagalbą šalims, turinčioms silpnesnes sveikatos apsaugos sistemas; daugelis jų yra Afrikoje“, – kalbėjo J. Lenarčičius.

Iš EK skirtų lėšų 114 mln. eurų bus skirti Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) paruošti pasauliniam planui, kuris reikalingas tobulinti pasirengimą ir reagavimą į nepaprastąsias situacijas šalyse, turinčiose silpnas sveikatos apsaugos sistemas, ir mažiau atspariose valstybėse.

Dar 15 mln. eurų bus skirta Afrikai, įskaitant Pasteuro (Pastero) institutą Dakare, siekiant padėti greičiau diagnozuoti ligą ir vykdyti epidemiologinę priežiūrą.

100 mln. eurų bus skirta tyrimams epidemiologijos, diagnostikos, terapijos ir prevencijos srityse, iš jų 90 mln. – ES ir farmacijos pramonės bendradarbiavimo programai „Naujoviškų vaistų iniciatyva“.

Galiausiai, 3 mln. eurų bus skirta ES pilietinės saugos mechanizmui, finansuoti Bendrijos piliečių evakuaciją iš Uhano miesto Kinijoje.