Diplomatijos vadovas pabrėžė, kad abiejų šalių delegacijos toliau tarsis, kaip sumažinti įtampą Sirijos Idlibo provincijoje ir kad prireikus gali susitikti ir Turkijos bei Rusijos prezidentai.

„Ne paslaptis, kad šiuo metu [abiejų šalių] pozicijos skiriasi“, – valstybinei televizijai TRT sakė M. Cavusoglu.

Jis pridūrė, kad delegacijų pastangomis nesutarimų kiek sumažėjo, tačiau „dar nepasiekėme mūsų norimo taško“.

Tokius komentarus ministras išsakė kitą dieną po to, kai Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) perspėjo, kad jo šalis ruošiasi surengti karinę operaciją, siekdama priversti Sirijos vyriausybės pajėgas atsitraukti nuo turkų pozicijų Idlibe.

„Vieną naktį galėtume staiga įžengti į [Idlibą]“, – trečiadienį Turkijos valdančiosios partijos parlamentarams pareiškė R. T. Erdoganas.

Damasko pajėgos jau keletą savaičių vykdo brutalią karinę kampaniją, siekdamos atkovoti dalis paskutinių sukilėlių užimtų teritorijų Idlibe, taip pat kaimyninės Aleppo provincijos kaimo vietovėse.

Režimo pergalės keliuose frontuose sukėlė didžiausią per pastaruosius pilietinio karo devynerius metus perkeltųjų bangą – namus teko palikti beveik 1 mln. žmonių, išvykusių sienos su Turkija link.

Šis puolimas apsunkino priešingas konflikto šalis palaikančių Maskvos ir Ankaros bendradarbiavimą, taip pat nuvedė iki tiesioginių susirėmimų tarp sirų ir turkų karių.

Turkija ir Rusija pastaraisiais metais atidžiai koordinavo savo veiksmus Idlibo provincijoje. Tačiau 2019 metų žlugus abiejų šalių paskelbtoms paliauboms Damaskas padedamas Rusijos pradėjo savo kampaniją.

Rusų pareigūnai pareiškė, kad už Sočyje pasiekto paliaubų susitarimo žlugimą atsakinga Ankara, kuri, jų teigimu, neištesėjo savo pažado suvaldyti Sirijos kovotojus, nes šie ir toliau puldinėjo Damasko ir Maskvos pajėgų pozicijas.