„Visą įkalinimo [laikotarpį] praleidau atskiroje kameroje ir nesileidau į jokius kompromisus“, – prie Tbilisio kalėjimo žurnalistams sakė V. Merabišvilis.

Jis pažadėjo įsijungti į politinę kovą su „dabartiniu režimu, kuris būtinai pasikeis dar šiemet“.

„Kas dėl mano dalyvavimo konkrečios partijos darbe, apie tai dar anksti kalbėti. Mano draugai iš ankstesnės partijos, deja, išsiskirstė ir atstovauja dviem partijoms. Susitiksiu su visais. Apie savo politinius planus pranešiu truputį vėliau“, – kalbėjo V. Merabišvilis.

Vienas iš Sakartvelo eksprezidento Michailo Saakašvilio partijos „Jungtinis nacionalinis judėjimas“ lyderių V. Merabišvilis buvo sulaikytas Tbilisyje 2013 metų gegužę.

Jam buvo pareikšti kaltinimai penkiose baudžiamosiose bylose: dėl 2011-ųjų gegužės 26-osios Tbilisyje vykusio opozicijos mitingo išvaikymo jėga, parlamentaro Valerijaus Gelašvilio sumušimo organizavimo, banko tarnautojo Sandro Girgvlianio nužudymo kaltininkų dangstymo, rinkėjų papirkinėjimo ir svetimo turto pasisavinimo.

Iš viso jam buvo paskirta šešerių metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

V. Merabišvilis figūruoja dar vienoje baudžiamojoje byloje dėl 2007-ųjų lapkričio 7-ąją įvykusio įsiveržimo į televizijos „Imedi“ redakciją.

M. Saakašvilis, ištikimas JAV sąjungininkas ir ekscentriškas reformatorius, dešimtmetį vadovavęs Sakartvelui, kol jo partija pralaimėjo parlamento rinkimus 2012 metais, paskutiniais savo valdymo mėnesiais V. Merabišvilį buvo paskyręs premjeru.