Jis „godžiai“ laukia debatų su M. Bloombergu, pridūrė J. Bidenas. Ir senatorė Amy Klobuchar paragino M. Bloombergą pagaliau ir asmeniškai dalyvauti pirminiuose rinkimuose. Jis neturėtų ilgiau „slėptis“ eteryje, sakė A. Klobuchar stočiai CNN. Ji teigė negalinti įveikti M. Bloombergo pagal televizijos reklamas, tačiau galinti tai padaryti debatų scenoje.

M. Bloombergas, kuris tik lapkritį paskelbė, jog sieks kandidatūros, pirmuosiuose demokratų pirminiuose rinkimuose Ajovoje ir Naujajame Hempšyre nedalyvavo. Jis į pirminius rinkimus ketina įsitraukti vadinamąjį superantradienį kovo 3-iąją, kai bus balsuojama iš karto 14 valstijų.

Tačiau M. Bloombergas jau paleido į eterį daugybę reklaminių filmukų, už kuriuos moka iš savo asmeninių lėšų. Verslo žurnalo „Forbes“ duomenimis, savo vardu pavadintos finansų naujienų agentūros įkūrėjas valdo daugiau kaip 60 mlrd. dolerių vertės turtą ir yra aštuntas turtingiausias pasaulio žmogus.

Apklausose apie demokratų pirminius rinkimus M. Bloombergo reklaminė kampanija jau davė vaisių: Floridoje jis penktadienį net nežymia persvara pirmavo, o Džordžijoje kartu su kairiuoju senatoriumi Bernie Sandersu liko antras po J. Bideno. M. Bloombergas su 10 proc. nemenkai remiamas ir Teksase.

Rinkimų kampanijoje M. Bloombergas pabrėžia savo sėkmę versle ir patirtį Niujorko mero pareigose. Tačiau kartu didėja kritika milijardieriui. Tai susiję su ankstesniais darbais ir teiginiais, kurie kritikuojami kaip nederami, rasistiniai ar nukreipti prieš moteris.

Neseniai laikraštis „The Washington Post“ rašė apie 1997 metų ieškinį M. Bloombergui. Tada jis esą kūdikio besilaukiančią darbuotoją ragino darytis abortą. Ginčas buvo išspręstas nepripažinus kaltės, M. Bloombergas kaltinimą neigia. Kitus ginčytinus pasisakymus jis pavadino pokštavimu. Už kai kurias pastabas jis atsiprašė, kitų esą net neprisimena.

Buvęs meras Pete‘as Buttgiegas, kuris pirminiuose rinkimuose kartu su B. Sandersu pasirodė geriausiai, turėdamas omenyje M. Bloombergą, sekmadienį stočiai „Fox News“ sakė, kad JAV rinkėjai nori prezidento, „kuris išvestų mus iš tų laikų, kai dar kasdienybė buvo turėti tokią seksistinę ar diskriminuojančią poziciją“.