Skelbiama, kad virusas ant negyvų paviršių išlieka aktyvus iki kelių valandų, teigia Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai.

Būtent dėl šios priežasties Kinijoje reguliariai dezinfekuojami liftų mygtukai, durų rankenos ir kiti viešai naudojami paviršiai. Pastaruoju metu susirūpinta ir grynaisiais kaip potencialiu būdu užsikrėsti koronavirusu, praneša CNN.

Skelbiama, kad Kinijos bankams nurodyta grynuosius dezinfekuoti ultravioletiniais spinduliais ir karščiu, o tada bent 14 dienų laikyti saugykloje prieš grąžinant į cirkuliaciją, teigiama Kinijos centrinio banko išplatintame pranešime.

Grynieji, atkeliaujantys iš didelės infekcijos rizikos teritorijų, pavyzdžiui, ligoninių ir turgų, „bus apdoroti specialiomis procedūromis“, o tada grąžinti centriniam bankui.

Guangžou veikiančiame Kinijos centrinio banko skyriuje šie banknotai bus ne dezinfekuojami, o utilizuojami, skelbia „Global Times“.

Siekiant patenkinti paklausą, bankas spausdins naujų banknotų. Sausį šiam procesui buvo skirta 14 mlrd. juanių (573 mln. dolerių). Nauji banknotai daugiausia keliavo į Uhaną, kur ir prasidėjo koronaviruso protrūkis, teigiama pareigūnų išplatintame pareiškime.

Kiekvienas banknotas, žmogaus perduotas kitam žmogui, pasitarauja kaip savotiška bakterijų ir virusų perdavimo platforma. Tarp dalykų, aptinkamų ant dolerių banknotų – augintinių DNR, narkotikų ir vaistų pėdsakai, bakterijos bei virusai, skelbiama 2017 metais Niujorke pristatytame tyrime.

Tai nereiškia, kad grynieji pinigai kelia pavojų mūsų sveikatai. Ligos pinigais perduodamos itin retais atvejais, nė vienos ligos protrūkis neprasidėjo nuo mūsų naudojamų bankomatų, tačiau Kinijos pareigūnai nusprendė nerizikuoti ir imtis tokios prevencijos.

Kinijoje per naujojo koronaviruso epidemiją mirusių žmonių skaičius pasiekė 1 770, mirus dar 105 asmenims, pirmadienį pranešė Nacionalinė sveikatos komisija.

Naujuoju virusu COVID-19, kuris gruodžio mėnesį atsirado centrinėje Hubėjaus provincijoje, šalyje užsikrėtė per 70,5 tūkst. žmonių.

Hubėjaus miestuose, įskaitant jo sostinę Uhaną, paskelbtas karantinas paveikė apie 56 mln. žmonių; provincija buvo praktiškai izoliuota nuo likusios šalies dalies, kinų pareigūnams ėmusis beprecedenčių priemonių siekiant sustabdyti viruso plitimą.

Naujų užsikrėtimo atvejų COVID-19 epicentre mažėja jau pastarąsias 13 dienų.

Pasak Nacionalinės sveikatos komisijos, už Hubėjaus ribų per pastarąją parą nustatyta 115 naujų šios ligos atvejų, o prieš savaitę šis rodiklis beveik siekė 450.

Vietos pareigūnai kitose Kinijos vietose ėmėsi viruso plitimo stabdymo priemonių, įskaitant reikalavimą, kad į Pekiną atvykstantys žmonės 14 dienų patys laikytųsi karantino sąlygų, skelbia vietos žiniasklaida.

Daugiausia naujų užsikrėtimo COVID-19 atvejų vis dar nustatoma Hubėjuje: pirmadienį pranešta apie 2 tūkst. naujų užsikrėtusiųjų šioje provincijoje.

Praėjusią savaitę epidemijos mastas smarkiai išaugo, Hubėjaus tarnyboms pakeitus diagnostikos metodus ir statistines suvestines per vieną dieną papildžius 14 tūkst. naujų atvejų.

Pirmadienį naujų atvejų skaičius buvo maždaug 100 didesnis nei sekmadienį, tačiau jų smarkiai sumažėjo nuo penktadienio ir šeštadienio.

Kinijos nacionalinės sveikatos komisijos atstovo teigimu, šis pokytis rodo, jog viruso protrūkis yra kontroliuojamas.

Tačiau Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas perspėjo, kad „neįmanoma nuspėti, kuria kryptimi epidemija pasuks“.

Tuo metu į Pekiną atvyko grupė tarptautinių ekspertų, kurie su kolegomis kinais aptaria epidemiją, socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė PSO vadovas.

Pasaulinis susirūpinimas dėl plintančio viruso tebėra didelis, ypač JAV paskelbus, kad Japonijoje karantinuotame kruiziniame laive yra daugiau nei 40 koronavirusu užsikrėtusių amerikiečių.