„Kai jums sakoma, kad „Nord Stream 2“ yra grynai ekonominis projektas, netikėkite tuo“, – sakė jis, kalbėdamas Miuncheno saugumo konferencijoje.

Kaip jau buvo skelbta, Vašingtonui gruodžio 20-ąją paskelbus sankcijas „Nord Stream 2“ projektui, 93 proc. šio vamzdyno jūroje savo laivais nutiesusi Šveicarijos bendrovė „Allseas“ nedelsiant nutraukė darbus.

Maskva, kol kas neturinti alternatyvos „Allseas“ laivams, skelbė, jog „Nord Stream 2“ bus baigtas tiesti iki 2020-ųjų pabaigos – maždaug metais vėliau nei planuota.

Šio mėnesio pradžioje Vokietijos verslo dienraštis „Handelsblatt“, remdamasis šaltiniais JAV diplomatiniuose sluoksniuose, pranešė, jog Vašingtonas gali paskelbti naujų sankcijų „Nord Stream 2“, šįkart jas nukreipdamas prieš projekte dalyvaujančius investuotojus iš Europos arba rusiškas gamtines dujas priimančias kompanijas.

Vienintelis šį projektą vystančios bendrovės yra Rusijos koncernas „Gazprom“, o jo partnerės partnerės – Vokietijos „Wintershall“ bei „Uniper“, Austrijos OMV, Prancūzijos „Engie“, Didžiosios Britanijos ir Nyderlandų „Dutch Shell“ – yra finansavimo dalininkės bei būsimos naudos gavėjos.