Kritikai yra minėję, kad Monblane besilankančių turistų skaičius vis auga, jie smarkiai teršia aplinką.

E. Macronas taip pat aplankė didžiausią Prancūzijoje ledyną, kuris pastaruoju metu stipriai susitraukė.

„Šis tirpstantis ledynas yra nepaneigiamas klimato atšilimo įrodymas“, – Monblano Šamoni mieste teigė Mer de Glase apsilankęs prezidentas. Šis 7,5 km ledynas yra ant Monblano kalno šlaito.

E. Macronas tvirtino, kad kova dėl biologinės įvairovės yra „kova dėl mūsų pačių išlikimo“. Prezidentas taip pat oficialiai įsteigė naują agentūrą „Prancūzijos biologinės įvairovės biuras“ (OFB), turėsiančią prižiūrėti ir atkurti Prancūzijos aplinką.

Renginys Šamoni mieste įvyko praėjus dienai po Prancūzijos vyriausybės naujų aplinkosaugos priemonių pristatymo.

Šių metų pabaigoje aplink Monblaną – aukščiausią Vakarų Europos kalną – bus įkurtas rezervatas, galios taisyklės, apribojančios lankytojų, ypač vasaros laikotarpiu, skaičių.

Ekologijos ministrė Elisabeth Borne trečiadienį taip pat paskelbė, kad nuo liepos mėnesio valstybės tarnautojai sulauks kasmetinio priedo prie algos – 200 eurų, jei į darbą važiuos dviračiu arba keliaus vienu automobiliu kartu su keliais kitais asmenimis.

Tą patį mėnesį vyriausybės atstovai nustos pirkti vienkartinius plastikinius maišelius. Ministrai bus skatinami keliauti traukiniais, visi ministerijų automobiliai bus pakeisti elektriniais arba hibridiniais automobiliais.

Alpėse E. Macronas apsilankė netoliese esančio miesto merui paraginus imtis regiono apsaugos.

„Gerbiamas prezidente, rūpintis Amazonės miškais yra labai gerai. Tačiau situacijos Monblane ignoravimas ir leidimas nepagarbai ir toliau plisti yra netoleruotinas“, – buvo rašoma San Žervė mero laiške prezidentui.