„Turime įrodymų, kad „Huawei“ turi slaptų galimybių matyti jautrius asmeninius duomenis sistemose, kurias aptarnauja ir pardavinėja visame pasaulyje“, – sakė R. O'Brienas.

JAV specialiųjų tarnybų duomenims, tokių galimybių ši bendrovė turi jau daugiau kaip dešimtmetį.

Telekomunikacijų įrangos gamintojai privalo palikti galimybę pareigūnams teisėsaugos tikslais gauti tinklų informaciją, rašo laikraštis „The Wall Street Journal“. Tokias galimybes reguliuoja kiekvienos valstybės įstatymai. Tuo tarpu patys įrangos gamintojai neturi turėti galimybės matyti duomenis be tinklų operatorių sutikimo.

„Huawei“ atstovas atmetė amerikiečių kaltinimus.

„Galimybių gauti duomenis įstatyminė tvarka griežtai reglamentuojama. Nė vienas „Huawei“ darbuotojas neturi teisės prieiti prie tinklų be aiškiai išreikšto tinklo operatoriaus sutikimo“, – sakė jis.

Pasak atstovo, prisijungti prie tinklos be operatoriaus sutikimo neįmanoma, o apie gautą sutikimą būtų iškart sužinota.

2019 metais Vašingtonas įtraukė „Huawei“ į kompanijų, keliančių grėsmę JAV nacionaliniam saugumui, sąrašą, todėl amerikiečių kompanijoms, norinčioms dirbti su telekomunikacijų įrangos gamintojomis iš Kinijos, reikia gauti atitinkamas licencijas.

Sausio pabaigoje Didžiosios Britanijos vyriausybė leido „Huawei“ dalyvauti kuriant šalyje 5G tinklus, bet nustatė apribojimų.

Vokietijos parlamentas artimiausiomis savaitėmis turi surengti balsavimą dėl įstatymo projekto, kuriuo būtų atvertos visos galimybės „Huawei“ patekti į 5G rinką, jei kompanija pateiks saugumo garantijas.

Trys didžiausi Vokietijos mobiliojo ryšio operatoriai naudoja „Huawei“ įrangą. „Deutsche Telecom“ paskelbė, kad yra užtikrintas dėl savo tinklų. Valdymo sistemą, suteikiančią galimybę prisijungti prie tinklų, jeigu to reikalauja teisėsaugos institucijos, sukūrė vokiečių kompanija, ir tai neleis „Huawei“ matyti duomenų, pažymėjo operatorius.

Gruodžio pabaigoje JAV patarėjo nacionalinio saugumo klausimais pavaduotojas Mattas Pottingeris lankėsi Berlyne, kad pateiktų Vokietijos vyriausybei amerikiečių žvalgybos duomenų.

Vokietijos užsienio reikalų ministerijos dokumente, kuriuo rėmėsi „The Wall Street Journal“, pažymima, kad M. Pottingeris pateikė „nepaneigiamų įrodymų“ dėl „Huawei“ įrangos keliamos grėsmės.

„Huawei“ po šios publikacijos „Delfi“ atsiuntė savo komentarą:

Kaip liudija Edwardo Snowdeno nutekinta informacija, JAV slaptai prisijungdama prie telekomunikacijų tinklų visame pasaulyje, ilgą laiką šnipinėjo kitas šalis. Šios savaitės „Washington Post“ medžiaga apie tai, kaip CŽV dešimtmečiais šnipinėjo kitas šalis, yra dar vienas to įrodymas.

JAV įtarimai, kad „Huawei“ naudojasi teisėtu perėmimu, yra ne kas kita, kaip akių dūmimas – jie prieštarauja bet kokiai logikai, galiojančiai kibernetinio saugumo srityje.

„Huawei“ niekada slaptai neprisijungė ir neprisijungs prie telekomunikacijų tinklų, nes nemato tam poreikių ir netgi neturi tam techninių galimybių. Nors „The Wall Street Journal“ aiškiai žino, kad JAV vyriausybė negali pateikti jokių įrodymų, pagrindžiančių jų kaltinimus, tačiau leidinys vis dėlto renkasi kartoti melą, kurį skleidžia JAV pareigūnai. Tai atspindi „The Wall Street Journal“ šališkumą prieš „Huawei“ ir mažina jo patikimumą.

„Huawei“, kaip gamintojos, vaidmuo yra tiekti telekomunikacijų įrangą, kuri atitiktų 3GPP / ETSI standartus, taikomus visiems pardavėjams. Mes esame įpareigoti laikytis visos pramonės srities standartų, tokių kaip 3GPP standartas TS 33.107 3G tinklams ir TS 33.128 5G tinklams.

Teisėtą perėmimo sąsajų administravimą ir naudojimą vykdo tik operatoriai ir reguliavimo institucijos. Perėmimo sąsajos visada yra operatoriaus pusėje, ir jas prižiūri jų darbuotojai, veikiantys pagal šalyje galiojančius įstatymus ir procedūras. Operatoriai turi labai griežtas taisykles, kaip valdyti ir prižiūrėti šias sąsajas. „Huawei“ nekuria ir negamina jokios kitos perėmimo įrangos.

„Huawei“ yra tik įrangos tiekėjas. Atliekant šį vaidmenį neįmanoma patekti į klientų tinklus be jų leidimo ir matomumo. Mes negalime apeiti operatorių prieigos kontrolės ir paimti duomenų iš jų tinklų. Tiesą sakant, net „The Wall Street Journal“ pripažįsta, kad JAV pareigūnai negali pateikti jokios konkrečios informacijos apie šias vadinamąsias „galines duris“.

Kibernetinis saugumas ir vartotojų privatumo apsauga yra svarbiausi „Huawei“ veiklos prioritetai. JAV pareigūnų pastabose visiškai nepaisoma milžiniškų „Huawei“ ir operatorių praktikos, susijusios su kibernetinio saugumo rizikos valdymu. Mes labai piktinamės, kad JAV vyriausybė negailėjo pastangų stigmatizuoti „Huawei“ naudodamasi kibernetinio saugumo problemomis.

Jei JAV aptinka „Huawei“ pažeidimus, mes reikalaujame, kad JAV atskleistų konkrečius įrodymus, užuot pasitelkę žiniasklaidą gandams skleisti.