2017 metais įvykdytas įsilaužimas paveikė maždaug 145 mln. žmonių; programišiai pavogė jų vardus, socialinio draudimo numerius ir kitą asmeninę informaciją, saugotą firmos duomenų bazėse.

Keturi Kinijos Liaudies išsivadavimo armijos (LIA) nariai taip pat kaltinami pavogę kompanijos komercines paslaptis, sakė pareigūnai.

Kaltinimai pateikti Donaldo Trumpo administracijai perspėjus dėl to, ką JAV laiko didėjančia Kinijos politine bei ekonomine įtaka ir Pekino pastangomis rinkti duomenis apie amerikiečius, vogti mokslinius tyrimus bei inovacijas.

„Tai buvo tyčinis ir plačios apimties įsibrovimas į privačią Amerikos žmonių informaciją“, – sakoma generalinio prokuroro Williamo Barro pareiškime.

„Šiandien traukiame atsakomybėn LIA įsilaužėlius už jų nusikalstamus veiksmus ir primename Kinijos vyriausybei, kad turime pajėgumų pašalinti interneto anonimiškumo uždangą ir surasti įsilaužėlius, kuriuos ta valstybė nuolat siunčia prieš mus“, – pridūrė jis.

Tai viena iš kelių bylų, kurias Teisingumo departamentas bėgant metams iškėlė LIA nariams. Baracko Obamos administracija 2014 metais apkaltino penkis Kinijos kariuomenės programišius įsilaužus į didelių Amerikos korporacijų tinklus komercinėms paslaptims vogti.

Naujausi baudžiamieji kaltinimai buvo pareikšti federaliniame teisme Atlantoje, kur įsikūrusi „Equifax“.

Kaltinamajame akte, kuriame aprašomos programišių pastangos mėtyti pėdas, taip pat minimi kaltinimai sąmokslu sukčiauti pasitelkiant technologijas ir vykdyti ekonominį šnipinėjimą.

„Equifax“ renka ir saugo informaciją apie žmones ir įmones visame pasaulyje ir suteikia kredito reitingus, kurie yra naudojami sprendžiant, ar išduoti konkretiems asmenims ir įmonėms paskolų, taip pat – kitus finansinius klausimus.

Be to, ji teikia apsaugos nuo tapatybės vagystės paslaugą.