Dar penki kariai buvo sužeisti per šią „intensyvią ataką, nukreiptą prieš mūsų elementus, kaip pastiprinimą nusiųstus į šį regioną su tikslu užkirsti kelią susirėmimams Idlibe, užtikrinti mūsų sienų saugumą ir sustabdyti migraciją bei žmogiškąją tragediją“, sakoma Gynybos ministerijos pareiškime.

Turkų pajėgos atsakė į puolimą, informavo Turkijos transliuotojas NTV, remdamasis Gynybos ministerija.

„Įvykiai atidžiai stebimi, imamasi būtinų priemonių“, – nurodė ministerija.

Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR), kuri stebi Sirijos karą, paskelbė, kad režimo pajėgoms apšaudant Taftanazo oro uostą į šiaurę nuo Sarakibo miesto, žuvo ar buvo sužeista turkų karių.

Žuvusiųjų ir sužeistųjų skaičių SOHR nepateikė.

Tai antras toks incidentas per pastarąją savaitę. Praėjusį pirmadienį per režimo vykdytą apšaudymą Idlibe žuvo aštuoni turkų kariai.

Naujausia ataka tikriausiai dar labiau padidins įtampą tarp Ankaros ir Damasko.

Turkijos lyderio Recepo Tayyipo Erdogano atstovas Fahrettinas Altunas socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, jog „Turkija atsakė į ataką, kad sunaikintų visus priešo taikinius ir atkeršytų už mūsų kritusius karius“.

„Karo nusikaltėlis, kuris įsakė įvykdyti bjaurią šiandienos ataką, taikėsi į visą tarptautinę bendriją, ne vien į Turkiją“, – pridūrė atstovas.

R. T. Erdoganas ir jo gynybos ministras Hulusi Akaras po atakos iškart susitiko pasitarti, pranešė televizija NTV.

Ankaroje nuo šeštadienio yra Rusijos delegacija, kuri derasi dėl Idlibo. Kitas derybų ratas buvo numatytas pirmadienį.

Turkija ir Rusija glaudžiai bendradarbiavo dėl Sirijos, nors kare remia priešingas stovyklas. Anksčiau Ankara ir Maskva pasiekė susitarimą, kuris turėjo užkirsti kelią Sirijos vyriausybinių pajėgų puolimui Idlibe.

Pagal šį susitarimą Turkija Idlibe įsteigė 12 stebėjimo postų. Pastarosiomis dienomis Turkija sustiprino šias pozicijas nusiųsdama šarvuotų mašinų ir mažiausiai 350 transporto priemonių su komandosais.

Tačiau Maskvos remiamas Sirijos režimas daugiau kaip du mėnesius intensyvina puolimą prieš šį paskutinį didelį sukilėlių bastioną, kuriame yra maždaug 3 mln. žmonių.

Padėtis Idlibe ypač kelia nerimą Ankarai, nes šis regionas yra prie Turkijos sienos.

Režimo antskrydžiai nuo gruodžio mėnesio privertė bėgti 700 tūkst. civilių


Rusijos remiamų Sirijos vyriausybės pajėgų antskrydžiai Šiaurės vakarų Sirijoje nuo gruodžio privertė bėgti beveik 700 000 žmonių, AFP žurnalistams pirmadienį sakė Jungtinių Tautų (JT) atstovai.

Damasko ir Maskvos pajėgos jau daugiau nei du mėnesius rengia vis intensyvesnes atakas prieš paskutinę didesnę sukilėlių kontroliuojamą teritoriją. Per pastarąsias 24 val. šių pajėgų antskrydžiai pražudė 29 civilius.

Dėl atakų Idlibo ir Alepo provincijose nuo gruodžio jau perkelta 689 000 žmonių, teigė JT Humanitarinių reikalų koordinavimo biuro atstovas Davidas Swansonas.

„Dėl šios krizės perkeltų žmonių skaičius šiuo metu ima darytis sunkiai valdomas“, – AFP žurnalistams sakė jis.

Dabar bėgančių žmonių skaičius yra vienas didžiausių per visą devynerius metus trunkančio pilietinio karo istoriją, kyla grėsmė, kad tai peraugs į vieną didžiausių šio konflikto humanitarinių katastrofų.

Pirmadienio rytą per antskrydžius Abin Semano kaime Alepo provincijoje žuvo devyni civiliai, tarp jų buvo ir šeši vaikai. Rusijos remiamos režimo pajėgos šioje teritorijoje surengė įnirtingą išpuolį, siekdamos perimti strategiškai svarbaus greitkelio kontrolę, pranešė Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi agentūra „Syrian Observatory for Human Rights“.

Naktį Rusijos pajėgos ir režimas stipriai bombardavo Idlibo ir Alepo provincijas, žuvo dar 20 civilių, informavo SOH