Rekordiškai sausi praeiti metai Australijoje lėmė neįprastai ankstyvą gaisrų sezono pradžią o Naujasis Pietų Velsas labiau nei kiti regionai nukentėjo nuo ugnies stichijos, šalyje pražudžiusios mažiausiai 33 žmones ir sunaikinusios daugiau kaip 3 000 namų.

Naujojo Pietų Velso kaimiškųjų vietovių priešgaisrinės tarnybos komisaras Shane'as Fitzsimmonsas sakė nusiteikęs optimistiškai, kad lietus artimiausiomis dienomis padės užgesinti kai kuriuos gaisrus. Pasak jo, valstijoje tebeliepsnoja 42 gaisrai, o 17 jų dar nėra suvaldyti.

„Lietus yra gerai verslui ir ūkiams, taip pat labai pravartus malšinant kai kuriuos iš gaisrų, su kuriais kovojame jau daug, daug mėnesių“, – kalbėjo pareigūnas.

“Nenorime sulaukti didelės žalos ir sutrikdymų dėl potvynių, bet ši permaina iš tiesų sveikintina po nepaliaujamo karštų, sausų orų laikotarpio“, – pridūrė Sh. Fitzsimmonsas.

Ugniagesiai aiškino neįstengsiantys suvaldyti kai kurių pietryčiuose liepsnojančių didelių gaisrų, jeigu kaip reikiant nepalis. Prognozuojama, kad ateinančią savaitę lietaus juosta, judėsianti nuo šiaurės rytų į pietryčių pakrantę, bus pirmi per daugelį savaičių reikšmingi krituliai gaisrų alinamame regione.

Apie smarkias liūtis ir galimus staigius potvynius buvo perspėta didžiojoje dalyje Naujojo Pietų Velso pakrantės.

Tarnybos nurodė nuo trečiadienio valstijoje išgelbėjusios šešis dėl potvynių įstrigusius žmones.