Keli „labai nesąžiningi ir korumpuoti asmenys“ jam, jo šeimai ir šaliai sukėlė didelių kančių, sakė D. Trumpas ketvirtadienį per tradicinius Nacionalinius maldos pusryčius Vašingtone. Jis skundėsi: „ Jie darė viską, kas įmanoma, kad mus sunaikintų“. Taip jie esą padarė žalos ir valstybei. Vis dėlto drąsūs respublikonai, anot D. Trumpo, juos sustabdė.

JAV Senatas, kuriame D. Trumpo respublikonai turi daugumą, trečiadienį išteisino prezidentą nuo visų apkaltos proceso kaltinimų. Tai reiškia, kad apkaltos procesas baigėsi. Tačiau abiejų politinių stovyklų ginčas tęsiasi: demokratų nuomone, išteisinimas yra bevertis.

Nacionaliniai maldos pusryčiai yra tarpreliginis susitikimas su pamokslais ir kitomis kalbomis, į kurį kviečiami ir įvairūs politikai iš šalies bei užsienio. Kasmetiniai maldos pusryčiai JAV rengiami daugiau kaip šešis dešimtmečius.

Tarp svečių čia buvo ir JAV Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi. Didžiausia D. Trumpo priešininkė susitikime kalbėjo maldą. Apie prezidento apkaltos procesą ji neužsiminė.

D. Trumpas tuo tarpu savo kalboje užsipuolė N. Pelosi. Jis teigė negalįs pakęsti žmonių, kurie savo tikėjimą naudoja kaip pateisinimą neteisingiems dalykams. Jis negalįs pakęsti žmonių, kurie sako, kad meldžiasi už kažką – nors yra aišku, kad to nedaro.

N. Pelosi, aktyviai rėmusi apkaltos D. Trumpui procesą, praėjusiais mėnesiais kritikuodama prezidentą keliskart sakė, kad meldžiasi už jį.